29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

TÜSİKON İl Başkanı Altay, Kırgızistan’ı ziyaret etti

Diyarbakır - 16 Aralık 2020 11:06 A A

Türkiye Üretici Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu (TÜSİKON) Diyarbakır İl Başkanı Burhan Altay, yurt dışı temsilcilik açmak için Kırgızistan’ın Başkenti Bişkek’i ziyaret etti.

Burada Kırgızistan’ın Türkiye Büyükelçilik Müsteşarı Yekta Noyan ve Büyükelçilik Ticaret Başmüşaviri Behzat Ertan’ı ziyaret eden Altay, Amaçlarının Türkiye’ye ve özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesine yabancı yatırımcı çekmek olduğunu söyledi.

Ziyaretleri ve temasları hakkında bilgi veren Başkan Altay, Kırgızistan’a yaptıkları temasların oldukça verimli ve olumlu geçtiğini ifade ederek, “malumunuz biz yeni bir konfederasyon olmamıza rağmen türkiye’de en çok yurt dışı temsilcilikleri bulunan işadamları konfederasyonunuz. Bu anlamda bir yandan ülke genelindeki yapılanmamızı sürdürürken, diğer yandan da başta türki cumhuriyetleri olmak üzere dünyanın her ülkesinde dış temsilcilik açmak için temaslarımız ve ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Kırgızistan’a yaptığımız görüşmelerimiz ve temaslarımız oldukça olumlu geçiyor. Buradaki hedefimiz dış temsilcilikler aracılığıyla bölgemize yabancı yatırım çekmektir. Bölgedeki iş insanlarımızla, iş insanları sivil toplum kuruluşlarıyla ve bürokrasi ile birebir temas halindeyiz. TÜSKON olarak, bölgemize yatırım gelmesi için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Bu konuda genel başkanımız Orhan Beşiktepe’nin bölgemize önem verdiğini belirtmek isterim. Sayın Beşiktepe’nin de gayretleri ile bölgeye en kısa sürede yabancı yatırım gelmesini sağlamış olacağız” diye konuştu.

Bu haber 1008 kez okundu.
Diyarbakır - 11:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.