36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

“Üreten Kadın, Güçlü Diyarbakır” yaklaşımı ile çalışacağız

Diyarbakır - 25 Ağustos 2020 10:50 A A

DTSO Kadın Meclisi Dönem Sözcülüğüne seçilen Seda Berekatoğlu, yeni dönemde “Üreten Kadın, Güçlü Diyarbakır” yaklaşımı ile çalışmalarına hız vereceklerini söyledi.

Sorumluluğu ve gereklilikleri hem ağır hem de çok önemli olan DTSO Kadın Meclisi dönem sözcülüğü görevini devralmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadığını ifade eden Berakatoğlu, “Öncelikle herkese teşekkür etmek istiyorum. Hep birlikte Kadın Meclisinin misyonuna uygun çalışmalar yapacağımızdan; kentimize, kadın çalışmalarına ve ekonomiye katkı sunacağımızdan şüphe duymuyorum. 2019’da çalışmalarına başlayan Kadın Meclisimizin kuruluşunda emek sarf eden herkese, birinci dönem sözcülüğünü yaparak bu işin en zor sürecini kucaklayan sevgili Sevim Vural’a ve kadın meclisine katkı sunan herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“KADINLARIN YAŞAMIN HER ALANINDA OLDUĞU GİBİ EKONOMİK ALANDA DA OLMASINI İSTİYORUZ”

DTSO kadın meclisi olarak, kadınların yaşamın her alanında olduğu gibi ekonomik alanda da yer almasını ve kentin, ülkenin kalkınmasına katkıda bulunmak için çalışmalar yürütmek istediklerini belirten Berakatoğlu, “Bu çalışmaları başarıya ulaştırmak bireysel çabalarla değil, kolektif çalışmalarla mümkündür. Bu yüzden hep birlikte başaracağız. Ve Diyarbakır’daki tüm kadın örgütlenmelerini bu konuda işbirliği yapacağımız kuramlar olarak görüyoruz. Bugüne kadar çoğunlukla Kent Konseyleri bünyesinde adını duyuran Kadın Meclisleri ile ilgili olarak DTSO bir ilke imza atmış ve DTSO Kadın Meclisinin kuruluşunu ilan etmiştir. Bu girişimin diğer illerimize örnek teşkil etmesi ve yayılması bizim açımızdan hem bir temenni hem de önemli bir beklentidir” ifadelerini kullandı.

“PANDEMİ YALNIZCA TIBBİ BİR SORUN DEĞİLDİR”

Berakatoğlu, Tüm dünyanın önemli bir süreçten geçtiğini ve büyük bir sınav verdiğini vurgulayarak, “Dünya Sağlık Örgütü Mart ayında korona virüs nedeniyle pandemi ilan etti. Dünyada ve ülkemizde çok sayıda insan bu virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Korona virüs riskinin hala ciddi boyutta devam ettiğini unutmadan tüm tedbirleri almamız gerekiyor. Pandemi yalnızca tıbbi bir sorun değildir. Toplumun tüm kesimlerini çok boyutlu etkileyen sosyal ve ekonomik bir sorundur aynı zamanda. Bu nedenle bir yandan sağlığımızı korumaya çalışırken diğer yandan ekonomik alanda da neler yapabileceğimizi alternatif yaklaşımlarla ortaya koymamız gerektiğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

“ÜRETEN KADIN, GÜÇLÜ DİYARBAKIR” YAKLAŞIMI İLE ÇALIŞMALARIMIZA HIZ VERECEĞİZ”

Önümüzdeki günlerde kadın meclisinin kurumsal kimliği ve eylem planları ile ilgili bazı çalışmalar yapacaklarına işaret eden Berakatoğlu, “Bu çalışmalarımızı katılımcı bir yöntemle gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Her kesimin katkısını önemsiyoruz ve değerli buluyoruz.  Yol haritamızın oluşması ve netleşmesi çalışmalarımıza büyük bir ivme katacaktır. Lütfen bu konuda düşüncelerinizi paylaşın ve desteğinizi esirgemeyin. Çünkü şunu çok iyi biliyoruz  “Birlikte Daha Güçlüyüz” Yeni dönemde “Üreten Kadın, Güçlü Diyarbakır” yaklaşımı ile çalışmalarımıza hız vereceğiz” dedi.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 642 kez okundu.
Diyarbakır - 10:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.