33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Uyuşturucu tacirlerinden 5’er yıl arayla aynı yöntem!

Diyarbakır - 29 Ağustos 2020 20:57 A A

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından Sur ilçesinde gerçekleştirilen bir operasyonda, yoğurt barkaçlarının içinde saklanan 2 kilo 200 gram esrar maddesi ele geçirildiği bildirilirken, aynı yer de 5 yıl önce yani 20 Haziran 2015 yılında da yine bir operasyonda aynı yöntemle aynı miktarda esrar maddesi ele geçirildiği ortaya çıktı.

5 yıl önceki ve 5 yıl sonraki haberler arasında benzerlikler gözlerden kaçmadı. İki operasyondaki göze çarpan ayrıntı, tacirlerin 5 sonra da aynı yöntemi kullanmaları oldu. Haber metnindeki tek farklılık ise o tarih kova, bugün ise barkaç olarak yazılması ve yine iki operasyonda da 1’er kişinin gözaltına alınması oldukça dikkat çekti.

5 yıl önceki ve 5 yıl sonraki iki haber arasındaki benzerlikler;

YOĞUT KOVASINDA 2 BİN 200 GRAM KUBAR ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

Tarih 20 Haziran 2015

Yer: MERMER (SUR)

DHA tarafından abonelerine geçilen haberde; Diyarbakır Valiliği tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada, “Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, KOM Şube Müdürlüğü ve Sur/Mermer Jandarma Karakol Komutanlığınca uyuşturucu ile mücadele kapsamında yol kontrol ve arama faaliyeti icra edilmiştir. Devriye personelinin Diyarbakır-Bingöl karayolunda araç bekleyen bir kişinin hal ve hareketlerinden şüphelenmesi üzerine elinde bulunan yoğurt kovası incelenmiş ve yoğurt kovası içerisine gizlenmiş vaziyette 2 bin 200 gram kubar esrar ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı ile ele geçirilen uyuşturucu maddelere el konulmuş olup, yakalanan 2 şüpheli çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine konulmuştur” denildi

YOĞURT BARKAÇINDA 2 BİN 200 GRAM KUBAR ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

Tarih: 29 Ağustos 2020

Yer: MERMER (SUR)

Diyarbakır’da yoğurt bakraçlarının içine saklanan 2 kilo 200 gram esrar ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı tarafından Sur ilçesinin Mermer Jandarma Karakol Komutanlığı önündeki yol kontrol ve arama noktasında bir araç durduruldu.

Araçta kimlik kontrolü yapılırken ayaklarının önünde 2 yoğurt bakracı bulunan A.T. tedirgin hareketler sergiledi. Bunun üzerine arama yapan ekipler, yoğurt üzerinde bulunması gereken kaymak yerine havlu kağıt peçete olduğu ve kaymak görüntüsü verildiğini tespit etti.

Aramada, bakraçlarda 2 kilo 200 gram kubar esrar ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheli, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı. Halkın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan azim ve kararlılıkla aralıksız devam edilecek.

Haber ANALİZ/Sait BAYRAM

Bu haber 903 kez okundu.
Diyarbakır - 20:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.