23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vaka sayılarının arttığı Bağlar’da denetim seferberliği

Bağlar - 6 Eylül 2020 09:52 A A

Son dönemlerde Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) vakalarının yükseldiği Diyarbakır’da alarm veren ilçelerden olan Bağlar’da belediye, emniyet ve filyasyon ekipleriyle işbirliği yaparak şu ana kadar en geniş kapsamlı olan denetimi gerçekleştirdi. Başkan Beyoğlu’nun talimatı ile zabıtalardan oluşturulan 80 kişilik ekip, toplu taşıma araçlarından düğün salonlarına kadar tüm yaşam alanlarını denetlerken, gezici araçlardan yapılan Türkçe, Kürtçe ve Zazaca anonslarla vatandaşlara uyarılar yapıldı.

Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) vakalarının kırmızı alarm verdiği şehirlerin başında gelen Diyarbakır’ın en büyük ilçesi Bağlar’da tedbirler en üst seviyeye çıkarıldı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından zabıtalardan oluşturulan 80 kişilik ekip, emniyet güçleri ve filyasyon ekipleriyle işbirliği halinde ilçe genelinde sahaya çıkarak tüm yaşam alanlarını didik didik denetledi, hem uyarılarda bulundu hem de salgınla ilgili bilgilendirme gerçekleştirdi.

Vatandaşlara yönelik sosyal mesafe, temizlik ve maske uyarısında bulunan ekipler, gezici araçlardan anonslar yaparak kurallara dikkat çekti.

YAŞAMIN HER ALANINA DOKUNAN DENETİMLER

Toplu taşıma araçlarını durdurarak sürücüleri ve vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyaran ekipler, kıraathane, kafe, market, pastane, lokanta, otel ve düğün salonları gibi toplu yaşam alanlarını denetleyerek kurallar hakkında bilgiler aktardı. Vatandaşların ilgiyle takip ettiği denetimler başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Emniyet ve sağlık ekipleriyle tam bir uyum ve işbirliği içerisinde hareket ederek halkın sağlığı için hayati önem taşıyan çalışmaya imza attıklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, tüm ekiplere teşekkür etti.

BEYOĞLU, HAFTA SONUNU SAHADA GEÇİRDİ

Denetimler için özel pandemi ekipleri oluşturduklarını ve bu ekiplerin aralıksız olarak çalışmaya devam edeceğini anlatan Beyoğlu, hafta sonunu esnaf ve vatandaşları ziyaret edip pandemi uyarıları gerçekleştirerek geçirdi. Hafta sonunu sahada bu iş için mesai harcayarak geçiren Beyoğlu, “Bu meseleye memleketin ortak meselesi olarak bakıyoruz. Kurumlardan vatandaşlara kadar hepimiz teyakkuz halinde olmak zorundayız. Emniyet teşkilâtımıza, sağlık müdürlüğü ekiplerimize, belediyemizin zabıta personeline teşekkür ediyorum. Aziz milletimizin güçlü bir irade ortaya koymasıyla bunun üstesinden geleceğiz inşallah ” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 367 kez okundu.
Bağlar - 09:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.