23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vaka sayısında gerileme!

Diyarbakır - 19 Ağustos 2021 13:31 A A

Sağlık Bakanı Koca, 7-13 Ağustos’ta illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. Son verilere göre Diyarbakır’da vaka sayısı bir önceki haftaya oranla geriledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 7-13 Ağustos arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını sosyal medya hesabından açıkladı. Son verilere göre Diyarbakır, vaka artışının en çok yaşandığı iller arasında yer alırken bir önceki haftaya göre ise vaka sayısında düşüş yaşandı. Diyarbakır’da geçen hafta 786,29 olan 100 bin kişiye düşen vaka sayısı, bu hafta 627,55’e geriledi.

Geçtiğimiz hafta vaka artışının en çok yaşandığı il olan Siirt’te bu hafta 543, 39 oranında vaka görüldü. En çok vaka artışının yaşandığı il ise 656,80 ile Batman oldu. Haftalık verilere göre Batman, Diyarbakır, Rize, Bingöl ve Siirt 100 bin kişide en çok Kovid-19 vakası görülen iller olurken Diyarbakır’da aşılanma oranının 1 milyonu geçmesiyle vaka sayısındaki gerileme insidans haritasına yansıdı.

“SALGIN SON HASTA İYİLEŞMEDEN BİTMİŞ SAYILMAZ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından: “İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Salgın son hasta iyileşmeden bitmiş sayılmaz. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyalım. Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz; Batman, Bayburt, Aksaray, Gümüşhane ve Ardahan. Aşı ile bağışıklık kazanana kadar tedbirlere tam uyum şart. Maske, Mesafe ve Temizlik olmazsa olmaz.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 775 kez okundu.
Diyarbakır - 13:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.