Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Güzeloğlu: ‘2 bin 500 km yol inşa edeceğiz’

Diyarbakır - 20 Aralık 2019 19:37 A A

“Diyarbakır’a Hizmet Yolunda Buluşmaları” kapsamında Silvan ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, kentte ve ilçelerde ciddi anlamda yol alt yapı sıkıntılarının olduğunu önümüzdeki yıl 2 bin 500 km yol inşa edeceklerini ifade etti.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, ‘‘Diyarbakır’a Hizmet Yolunda Buluşmaları’’ kapsamında ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Silvan’da esnaf buluşmalarını gerçekleştirilen Güzeloğlu, daha sonra ilçenin mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Silvan Kaymakamlığı Kültür Merkezi’ndeki toplantıya Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Silvan Kaymakamı Mehmet Uslu, Vali Yardımcısı ve DİSKİ Genel Müdür V. Dr. Ahmet Naci Helvacı,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem, İl Emniyet Müdür Vekili Alper Güneş, Karayolları 9. Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan, İl Tarım Müdürü Mustafa Ertan Atalar, Büyükşehir Belediyesi ve DİSKİ Daire Başkanları, Silvan İlçe Jandarma Alay Komutanı Albay Fatih Yılmaz ve muhtarlar katıldı.

“İHMAL EDİLMİŞ SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Tek amaçlarının millete hizmet etmek olduğunu dile getiren Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, iki günü bir olan ziyandadır inancında olduklarını ve yılların birikimi olan sorunları çözmek için çalıştıklarını vurguladı. Sayın Güzeloğlu, “Milletimizin hak ettiği hizmeti verme gayretindeyiz. Özellikle bir kez daha sizlerin huzurunda söylüyorsunuz ki yılların ihmal edilmiş, çözülmesi, aşılması hal edilmesi gereken birikmiş ve karşımızda duran meseleler var. Bu meseleleri çözmek için çok yoğun bir çaba sergiliyoruz. Özellikle mahalle bazında eserleri konuşurken muhtarlarımızla konuları istişare etmenin birlikte değerlendirmenin gereğine inanıyoruz” dedi.

“YOL SORUNUNU GÜNDEMDEN ÇIKARTACAĞIZ”

Her hafta Çarşamba günü muhtarlarla buluştuklarını hatırlatan Güzeloğlu, “Muhtarlar meselelerini dile getiriyor. Bazıları acil, önemli bazıları ise kısa ve orta dönemde çözülmesi gereken sorunlar. Ama her halükarda ortada haklı bir talep var. Yol altyapısı sıkıntımız var. Bir kere daha burada söylüyorum önümüzdeki sene Diyarbakır’da 2 bin 500 kilometrelik bir yolu altyapısı ile birlikte yapacağız. Bir sonraki sene de 3 bin kilometre yapacağız. Bu meseleyi artık gündemden çıkartacağız. Bunu daha fazla uzatacak sürdürecek bir şansımız yok. Özellikle yetersiz içme suları, altyapı yetersizlikleri kuyu ve benzeri eksiklikleri gidereceğiz. İnşallah tüm vatandaşımıza özellikle hanımefendi kardeşlerimizin çektiği birçok yerdeki sıkıntıya kesin bir çözüm getireceğiz. Sadece su getirmek yetmiyor, depodan şebeke arıtmaya hepsi birbirini tamamlaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“HER MAHALLEYE ÇOCUK OYUN PARKI”

İki yıl içerisinde bütün mahallelerin birer meydana kavuşacağını aktaran Güzeloğlu, “Mahallere meydan, parke döşemeleri bunlar sorun değil. Çalışmalar başladı, bazalt taşından parke taşı üretimi yapılacak. Önümüzdeki yıl parke diye bir sorunumuz kalmayacak. Mahallelerin köyün parke döşenmiş alanı ve meydanlarında kent mobilyası desteğimiz oturma grupları aydınlatma elemanları çocuk oyun parkı her mahalleye sözümüz. Bu konuda her çocuğa sözümüz var” dedi.

“KAYNAKLAR MİLLETE HİZMETTE KULLANILACAK”

Bugüne kadar verilmesi gereken hizmetlerin neden verilmediğini soran Güzeloğlu, “Yılların ihmali bunlar. Peki, biz bunları nasıl yapıyoruz. Arkadaşlar sizden aldığımız kaynaklar ile millete hizmet ediyoruz. Peki, niye yapılmadı bunlar? İşte onu siz kendinize sormanız lazım. Hala bu zihniyetin peşindekiler varsa onlara sorun. Bugüne kadarki kaynaklar nereye gitti? Nereye harcandı? Mahallenin hakkı olan, insan hakkı olan kaynaklar nereye harcandı? Şurada merkezden bahsediyoruz Silvan’da 3 tane dere var ve üstü açık akıyor. Mezbaha aynı şekilde arkadaşlar bunlar Silvan’ın gerçekleri değil mi? Niye böyle? Neden böyle? Çünkü bu zihniyet bugüne kadar hizmet ederek değil, hıyanet ederek bugünlere kadar gelindi” şeklinde konuştu.

“SİLVAN PROJESİNDE 8 BARAJ 23 SULAMA KANALI YAPILACAK”

Yapımı devam eden Silvan Barajının tamamlanmasıyla 235 bin hektarlık tarım alanın su ile buluşacağını kaydeden Güzeloğlu, “Türkiye’nin iş ve istihdam ve Kalkınma projesi Silvan projesi daha öncede söyledim 8 baraj 23 sulama projesi 31 tane proje 235 bin hektarlık bir alan su ile buluşacak. Silvan Barajı ve diğerleri niye bugüne kadar yapılamadı? Çünkü engelliyorlar. Silvan Barajı’nın yapımına saldırıyorlar. Baraj şantiyesinde vatan evlatlarını şehit ettiler. Allah hepsine gani gani rahmet eylesin mekânları cennet olsun. Orada o proje için şehit oldular, hainlere karşı durdular. Bu proje ile kim zenginleşecek, kim iş, aç sahibi olacak? Kimin geliri artacak? Bunların iyilikte işi yok. Bunların hizmet gibi bir düşüncesi olamaz. Zihniyetlerin de bunların böyle şeyler olamaz. Bu yüzden biz hala oturmuş bu sorunları konuşuyoruz” dedi.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun konuşmasının ardından söz alan muhtarlar mahalleleriyle ilgili sorunları dile getirdi.

Bu haber 679 kez okundu.
Diyarbakır - 19:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.