28° Açık
  • EURO 6.39
  • DOLAR 5.69

Vali Güzeloğlu, çocuklara ‘Kırmızı Düdük’ dağıttı

Diyarbakır - 20 Ağustos 2018 23:37 A A

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, İçişleri Bakanlığınca yürütülen “Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” projesi kapsamında trafik denetimine katıldı.

Uygulama sırasında durdurulan araçlardaki yolcularla sohbet eden Güzeloğlu, vatandaşlara şeker, meyve suyu ve çikolata ikram etti. Araçlardaki çocuklara da tişört, düdük ve şapka hediye eden Güzeloğlu, vatandaşların araçlarını dikkatli kullanmalarını istedi.

Yola çıkan vatandaşların hem bayramlarını tebrik ettiklerini hem de sürücüleri denetlediklerini aktaran Güzeloğlu, alınan tedbirlerle tüm Türkiye’de olduğu gibi Diyarbakır’da da Kurban Bayramı’nda trafik kazalarının yaşanmaması temennisinde bulundu.

Güzeloğlu, şöyle konuştu: “Trafik teröründe çok can kayıplarımız var. Artık bunların olmaması adına da bir kararlığımız var. Diyarbakır’da toplam 77 trafik ekibimiz ve timimiz, 960 yakın trafik personelimiz 24 saat esasına göre görev yapmaktadır. Bunların yanı sıra genel güvenlik asayiş ekiplerimiz 50 kontrol noktasında yine trafik denetimlerine katkıda bulunmakta, özelikle sabit araçlarımızın yanı sıra yoğun saatlerde ve bölgelerde helikopter ve drone denetimlerimiz de sürmekte. Ekiplerimiz nezaket ve saygı kuralları çerçevesinde vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, onlara iyi bayramlar dileklerini paylaşmak ve özelikle bu kurallar çerçevesinde denetimlerini gerçekleştirerek sağlıklı bir şekilde gidecekleri yerlere erişmek için temin etme noktasında yoğun bir çaba sarf ediyorlar.”

Bu haber 150 kez okundu.
Diyarbakır - 23:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.