Açık
  • EURO 6.56
  • DOLAR 5.94

Vali Güzeloğlu: ‘Haberim yok, bakacağız’

Diyarbakır - 8 Ocak 2020 15:08 A A

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Hasan Basri Güzeloğlu, yaklaşık bir haftadır kent gündemini meşgul eden ve büyük tepkilere neden olan ‘adrese teslim ihaleler’ ile ilgili, “Bundan haberim yok. Söz konu duruma bakacağız” dedi.

Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü, kentte siyasilerin ve STK’ların tepkisine neden olan yol yapım ihalesini 21 B maddesine göre Elazığ firmasına vermişti. Aciliyet gerektiren bir durum olmamasına rağmen ihalenin bu şekilde verilmesi kentte ciddi bir tepkiye neden olmuş, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, acileyet ve kamu menfaati bulunmayan davetiyeli ihaleler ile ilgili Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü ile Bağlar Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulunacağı açıklanmıştı.

Kentte bu tartışmalar devam ederken, gazeteciler söz konusu iddiaları Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Hasan Basri Güzeloğlu’na sordu.

Gazeteciler, Ticaret ve Sanayi Odası tarafından iki kurumla ilgili yapılan açıklamaya hatırlatarak, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun neler düşündüğünü sordu. Kısa bir yanıt veren Vali Güzeloğlu, “Söz ettiğiniz konudan haberim yok. Ama bakacağım” yanıtı verdi.

Bu haber 1331 kez okundu.
Diyarbakır - 15:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.