16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Vali Güzeloğlu, iftarda engellilerle bir araya geldi

Diyarbakır - 12 Mayıs 2019 18:42 A A

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Engelliler Haftası münasebetiyle düzenlenen iftar yemeğinde engelli vatandaşlar ve aileleriyle bir araya geldi.

İftar programında Vali Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu’nun yanı sıra; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Halit Açar ve eşi Çimen Açar ile engelli dernekleri üyeleri, engelli vatandaşlar ve aileleri yer aldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Halit Açar’ın açılış konuşması ile başlayan program Vali Güzeloğlu’nun konuşmaları ile devam etti.

Konuşmasında, ‘Biz devlet olarak her engelli kardeşimizin önündeki engeli kaldırmaya ellerinden tutmaya onun gözü kulağı dili olmaya onunla birlikte engelleri aşmaya kendimizi görevli kabul ediyoruz ve herdem sizin önünüzdeki engelleri kaldırarak hayatınızı kolaylaştırmak adına çok yoğun bir çaba sarf ediyoruz’ diyen Vali Güzeloğlu, Diyarbakır’da bugün itibarıyla yaklaşık 17 bin engelliye evde bakım ücreti ödendiğini, bunun hem onların hem de ailelerinin üzerindeki yükü kaldırmak, hayatla buluşmalarını sağlamak, onları rahatlatmak amacıyla yapıldığını belirtti.

Aynı zamanda gerek kamu gerekse özel eğitim merkezlerinde hizmet veren eğitim kurumları için de yaklaşık 400’e yakın engelli vatandaşın da barınma hizmeti aldığına değinen Vali Güzeloğlu, yine her ay engelli vatandaşlarımızın ücretsiz ulaşımı için hem belediye hem de özel taşıma şirketlerine ücret ödendiğini ifade etti.

Konuşmasında engelli istihdamından da bahseden Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Organize Sanayi Bölgesi, 2. Organize Sanayi Bölgesinin, Tekstil İhtisas Organize Bölgesinin ve Lojistik Organize Bölgesinin kurulması ile toplamı yaklaşık 25 bin kişilik yeni bir istihdam alanı açılacağını ve istihdam sağlayacak bütün işyerlerine ve önümüzdeki yıl sonundan itibaren devreye girecek bütün yatırım, fabrika ve işyerlerine, her birisinde engelli istihdamının yapılması konusunda takipçi olacağını söyledi.

Vali Güzeloğlu’nun konuşmasının ardından Kur’an-ı Kerim okundu.

Akşam ezanın okunmasının ardından yenilen iftar yemeği ile program sona erdi.

Bu haber 729 kez okundu.
Diyarbakır - 18:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.