22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Güzeloğlu, Karacadağ’a çıkarma yaptı

Bağlar - 26 Kasım 2019 16:44 A A

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye kayyumu Hasan Basri Güzeloğlu, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Bağlar Kaymakamı Nihat Karabiber ile İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Karacadağ bölgesine çıkarma yaparak vatandaşlarla bir araya geldi.

Bölgenin önemli kanaat önderlerinden Ahmet Karacadağ’ın davetlisi olarak Alatosun Mahallesini ziyaret eden Güzeloğlu ve beraberindekiler, peygamber efendimizin soyundan gelen Seyyit İbrahim Hazretlerinin türbesini ziyaret ederek dua etti ve köyde kurulan yer sofrasında vatandaşlarla birlikte yemek yedi.

DEVLET-MİLLET BİRLİKTELİĞİ

Diyarbakır’da kent yöneticileri Vali ve Büyükşehir Belediye kayyumu Hasan Basri Güzeloğlu’nun önderliğinde Karacadağ bölgesine çıkarma yaparak vatandaşlarla bir araya geldi, ortaya devlet-millet dayanışması adına anlamlı görüntüler çıktı.

Bölgenin önemli din adamlarından olan Seyyit İbrahim Hazretlerinin torunu ve kapatılan Alatosun beldesinin eski belediye başkanı Ahmet Karacadağ ile bölge halkı tarafından karşılanan Vali Güzeloğlu, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Bağlar Kaymakamı Nihat Karabiber, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman ile beraberindekiler, öğle namazını mahalle camisinde kıldıktan sonra kanaat önderi Ahmet Karacadağ’ın evinde kurulan köy sofrasına misafir oldu.

Yemekten sonra çevre köylerin muhtarlarıyla bir araya gelen Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Güzeloğlu, köylerin sorunlarıyla ilgili talepleri dinledi.

ÇEVRE KÖYLERİN MUHTARLARIYLA BULUŞMA

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Güzeloğlu, Beyoğlu ve beraberindekiler, Alatosun beldesinde bulunan ve 18.yüzyılda yaşamış olan Seyyit İbrahim Hazretlerinin türbesini de ziyaret ederek dua etti. Türbenin tarihi hakkında Ahmet Karacadağ’dan bilgi alan Güzeloğlu, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da mesafe tanımadan vatandaşlarla bir araya gelmeye devam edeceklerini söyledi.

BEYOĞLU: VALİ BEY, DİYARBAKIR AŞIĞIDIR

Karacadağ buluşmasını değerlendiren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu büyük bir aşk ve enerji ile Diyarbakır’a hizmet ediyor. Çok güzel bir buluşma oldu. Kendisinin önderliğinde, bilgi ve birikiminin ışığında tüm bölgelerimize hizmetler kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu haber 1103 kez okundu.
Bağlar - 16:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.