Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Güzeloğlu: ‘Sur’u ihya etmek ve yaşatmak kararlılığındayız’

Diyarbakır - 1 Mayıs 2020 22:16 A A

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmada kısıtlamanın uygulandığı 30 Büyükşehir arasında yer alan Diyarbakır’da Valilik ve Büyükşehir Belediyesi, Sur içinde kısa bir süre önce başlatılan Sur temizleme ve düzenleme çalışmaları ile Melikahmet Caddesindeki yapım işlerini büyük bir titizlikle sürdürüyor. Tarihi surlarda başlatılan temizleme ve düzenleme çalışmalarını ve Melikahmet Caddesinde başlayan yapım işlerini yerinde inceleyen Güzeloğlu, İnsanlığın ortak mirası olan Sur’a yıllardır ihanet eden ve kaderine terk eden anlayışa inat Sur’u ihya etmek ve yaşatmaya kararlı olduklarının altını çizerek, Melikahmet Caddesinde dekoratif aydınlatılmasının müjdesini verdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs tedbirleri kapsamından 31 ilde 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ilan edilmesinin ardından Diyarbakır sokakları sessizliğe bürünürken, Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

TARİHİ SURLARDA TEMİZLEME VE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa bir süre önce Merkez Sur ilçesindeki tarihi surlarda başlattığı temizleme ve düzenleme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Büyükşehir Belediyesi bir yandan Koronavirüs salgınına karşı kent genelinde aldığı tedbirleri devam ettirirken, diğer yandan da Tarihi surlardaki çalışmalarını sürdürüyor.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Güzeloğlu, İnsanlığın ortak mirası olan Sur’a yıllardır ihanet eden ve kaderine terk eden anlayışa inat Sur’u ihya etmek ve yaşatmak kararlılığında olduklarını ifade ederek, “En kısa sürede Sur’u hemşehrilerimizle buluşturacağız” dedi.

MELİKAHMET CADDESİ YAPIM İŞLERİ SÜRÜYOR

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Güzeoğlu, tarihi surlardaki temizleme ve düzenleme çalışmalarını inceledikten sonra Sur ilçesindeki Melikahmet Caddesinde başlayan yapım işlerini yerinde inceledi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya’nın da iştirak ettiği incelemelerde Güzeloğlu, Caddede bazalt kesme taşlı ve dekoratif döşemeli yapım işinin Ramazan Bayramına yetişeceğini belirtirken, tarihi sokağın dekoratifi aydınlatılmasının da yapılacağının müjdesini verdi.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Güzeloğlu, çalışmaları sürdüren ekiplere teşekkür etti.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 1316 kez okundu.
Diyarbakır - 22:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.