Açık
  • EURO 6.35
  • DOLAR 5.74

Vali Güzeloğlu, Trabzonlu Öğrencilerle Buluştu

Diyarbakır - 8 Ağustos 2019 16:27 A A

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Diyarbakır’ın tarihi ve kültürel dokusunu görmeleri amacıyla Diyarbakır’a getirilen Trabzonlu öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıda Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra; İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, TÜGVA Trabzon İl Temsilcisi Osman Ergün ve Diyarbakır İl Temsilcisi Mahmut Yağmur ile Trabzon ve Diyarbakır TÜGVA üyeleri, öğretmen ve öğrenciler yer aldı.

Sohbet havasında gerçekleşen kahvaltıda öğrencilere Diyarbakır’ın tarihi ve misafirperverliği hakkında bilgiler veren Vali Güzeloğlu, “Diyarbakır her biriniz için bir ilk deneyim. Dün geldiniz bugün birlikteyiz, yarına kadar İnşallah Diyarbakır’ın çok güzel ve özel yerlerini gezeceksiniz. Diyarbakır’ı tanıyacaksınız, Diyarbakır insanları ile tanışacaksınız. Misafirperverliği göreceksiniz” dedi.

“Dinlerin, kültürlerin, tarihteki bütün medeniyetlerin yaşadığı Diyarbakır’da aşağı yukarı 10 bin yıllık bir tarihi geçmişi, her köşesi size bunları hissettirecek, gezdiğinizde gördüğünüzde dokunduğunuzda tarihi zenginliği hissedeceksiniz” diyen Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu öğrencilere gözlemlerini, değerlendirmelerini, gezdikleri gördükleri yerleri yazmalarının zihinlerinde yer etmesi için çok daha önemli ve anlamlı olduğunu belirtti.

Bu haber 696 kez okundu.
Diyarbakır - 16:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.