Hafif yağmur
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Güzeloğlu’ndan 23 Nisan Mesajı

Diyarbakır - 22 Nisan 2020 18:08 A A

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin Açılışının 100. Yıldönümü’ Kutlama Mesajı yayımladı.

Mesajında, “Milli Egemenliğimizin temelleri atılırken, Aziz Milletimiz her yaştan ferdiyle zafere ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda, birlik ve beraberlik içinde yılmadan mücadele vermiştir” diyen Güzeloğlu, ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ şiarıyla istiklal ve istikbal mücadelesini sürdüren, geleceğine yön veren milletimiz için Meclisin kuruluşu, vatan ve bayrak sevgisinin, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin timsali, özgürlüğümüzün güvencesi olmuştur.

“23 NİSAN 1920 TAM BAĞIMSIZLIK YOLUNDA İLERLEYİŞİMİZİN İLANIDIR”

23 Nisan 1920, milli iradeyi her türlü gücün üstünde tutan milletimiz için, milli iradenin dışında ve üstünde hiçbir gücün, yönetimin ve vesayetin tanınmayacağının, tam bağımsızlık yolunda ilerleyişimizin ilanıdır. Kurtuluş Savaşı’nda kahramanlık destanı yazan Aziz Milletimiz, Cumhuriyet’in kuruluşunun ardından her alanda hızla gelişmeyi ve ilerlemeyi ilke edinmiş; bu vesileyle bugün Türkiye Cumhuriyeti, dünyanın saygın ve örnek ülkelerinden biri konumuna gelmiştir” dedi.

“EN BÜYÜK ARZUMUZ ÇOCUKLARIMIZA VE GENÇLERİMİZE PARLAK YARINLAR HAZIRLAYABİLMEKTİR”

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Güzeoğlu, Geleceğimizin teminatı olan çocukların daha büyük, daha güçlü, daha zengin, daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşamaları için var güçleriyle çalışmalarını sürdürdüklerine işaret ederek, “Tüm dünya çocuklarıyla el ele kutladığımız 23 Nisan Çocuk Bayramı, milletimizin çocuklara verdiği değerin en güzel tezahürüdür. Millet olarak, çocuklarımızı dünyadaki en kıymetli varlık olarak görüyor, onları el üstünde tutuyoruz. En büyük arzumuz, çocuklarımıza ve gençlerimize çok daha parlak yarınlar hazırlayabilmektir.

“TÜM DÜNYA ÇOCUKLARIN BU MÜSTESNA BAYRAMINI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM”

İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Buyuk Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile birlikte, bu Vatanı kanlarıyla sulayan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ederken, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 100’üncü kuruluş yıl dönümünü, Türkiye’nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı dolayısıyla  tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bu müstesna bayramını gönülden kutluyorum” diye konuştu.

Bu haber 791 kez okundu.
Diyarbakır - 18:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.