-1° Hafif kar yağışlı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Güzeloğlu’ndan 25 Kasım mesajı

Diyarbakır - 25 Kasım 2019 11:18 A A

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Vali Güzeloğlu,  “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” mesajında, “Günümüzde yaşanmakta olan tüm pozitif gelişmelere rağmen kadına yönelik şiddet, halen önemli sorunlar arasında yer almaktadır. Küresel bir sorun olan kadına yönelik şiddet, mücadele edilmesi gereken ciddi bir toplumsal sorundur. Toplumsal yaşamın her aşamasındaki kadına yönelik şiddet olgusu; kadının maddi ve manevi bütünlüğüne ağır zarar vermesinin yanı sıra, kadının toplumsal yaşama aktif katılımının önünde bir engel teşkil etmektedir. Kadınlarımız, asla ve asla şiddete maruz bırakılmamalıdır. Kadına şiddet, yasalara aykırı olduğu gibi ahlaka ve vicdana da aykırı bir davranıştır.

Bizlere her konuda  örnek olan Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (SAV) de kadınlara hoş görülü, nazik ve saygılı davranmamızı öğütlemiştir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada hiçbir şiddete maruz kalmadan yaşamalarını diliyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 563 kez okundu.
Diyarbakır - 11:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.