Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu, Başarılı Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Diyarbakır - 29 Nisan 2021 15:17 A A

Vali Münir Karaloğlu, gösterdikleri başarılarla dünyaca ünlü Harvard ve Brown Üniversitelerinden tam burslu olarak eğitim almaya hak kazanan Dicle Ezgi Ekinci, Nehir Toklu ve Seyit Metin Barut’u kabul etti.

Kanser ve bakterilerden, çekim kuvveti ile ileri matematik ve dil eğitimine kadar birçok başarılı proje üreten, robotik alanında yapılan yarışmalarda şampiyonluklar elde eden ve Harvard ile Brown Üniversitelerinden tam burs kazanan Diyarbakırlı Dicle Ezgi Ekinci, Nehir Toklu ve Seyit Metin Barut Vali Karaloğlu tarafından ağırlandı.

Öğrencilerle makamında bir süre sohbet eden Karaloğlu, üç öğrenciyi başarılarından dolayı tebrik etti. Yüksek lisans ve doktora eğitimlerinin de yurt dışında yapılmasının önemli olduğunu söyleyen Karaloğlu, başarılı öğrencilerin ülkemiz için milli servet sayılması gerektiğini ve bu öğrencilerin ülkemizde kalmasının geleceğimiz açısından çok değerli olduğunu vurgulayarak öğrencilerden gittikleri üniversitelerde kendilerini iyi geliştirmelerini ve sonrasında Türkiye’ye dönerek ülkemize, milletimize hizmette bulunmalarını istedi. Görüşme sonrası Vali Karaloğlu öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Karaloğlu, sosyal medya üzerinden de bir açıklama yaparak, “Bu gidiş, ülkemiz ve Diyarbakır’ımız adına daha güzel dönüşlerin başlangıcı olsun. Başarılar çocuklar.” dedi.

Üç başarılı öğrenciden Ekinci, Harvard Üniversitesi Biyomühendislik, Toklu, yine Harvard Üniversitesi Matematik ve Uluslararası İlişkiler ve Barut, Brown Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri bölümünde eğitim almaya hak kazandı.

Bu haber 683 kez okundu.
Diyarbakır - 15:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.