32° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu: “Başka yolu yok, aşıyla aşacağız”

Diyarbakır - 3 Ağustos 2021 17:43 A A

Aşı oranlarındaki düşüklük ve il genelinde vaka sayılarında görülen artış sonrası Vali Münir Karaloğlu, salgın ile mücadelede en güçlü silah olan aşı kampanyası başlattı.

Vali Karaloğlu tarafından “Başka yolu yok, aşıyla aşacağız” mottosuyla başlatılan kampanyada pandemiyle mücadelede aşının önemine dikkat çekildi.

Konu ile ilgili olarak sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunan Karaloğlu “ Kıymetli Diyarbakırlı hemşehrilerim bilim insanlarının da söylediği gibi aşı, koronavirüse karşı tek etkili çözüm… Lütfen hem kendimiz hem sevdiklerimiz için aşımızı olalım. Başka yolu yok. Aşıyla aşacağız” ifadelerini kullanarak tüm vatandaşları aşıya davet etti. 

Virüse karşı toplumsal bağışıklığın kazanılması için yüzde 70 aşı oranı aranırken Diyarbakır’da birinci dozda oran yüzde 43,8 birinci ve ikinci doz beraber oran ise yüzde 22,21 seviyesinde.

Bu haber 447 kez okundu.
Diyarbakır - 17:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.