-4° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu: “Bayram Sevincimiz Hüzne dönmesin”

Diyarbakır - 30 Temmuz 2020 08:20 A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında tüm Diyarbakırlıların Kurban Bayramını kutlayan Vali Karaloğlu, Bu yıl bayram sevincimizi birlikte yaşamak ve manevi güzelliklerini paylaşmak üzere, gelenekselleştirmek istediğimiz “Diyarbakır Kent Bayramlaşması” programını düzenleme kararı almış ve sizlerle paylaşmıştık.

“KENT BAYRAMLAŞMASI İPTAL”

Pandemi Bilim Kurulu’nun son yaptığı toplantıda aldığı ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca tarafından açıklanan yeni salgın tedbirleri gereğince; planlamış olduğumuz Kent Bayramlaşması programını, bir sonraki bayramda başlatmak üzere erteledik.

“BAYRAM SEVİNCİMİZİ UZAKTAN AMA GÖNÜLDEN PAYLAŞACAĞIZ”

Diyarbakırlılar olarak yeni tedbirlere titizlikle uyacağız. Elbette, her şeyin başı sağlık. Hepimizin sağlığı için dostlarımızla, sevdiklerimizle, akrabalarımızla aramızdaki mesafeyi koruyacağız ve uzaktan bayramlaşacağız. Bayram sevincimizi uzaktan ama gönülden paylaşacağız” dedi.

“BAYRAM SEVİNCİMİZ HÜZNE DÖNMESİN”

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, mesajında vatandaşlara uyarıda bulunarak, alınması gereken tedbirleri de şöyle sıraladı: “65 yaş üstü büyüklerimiz, kronik hastalığı olanlar bayram namazına gitmesinler, Mezarlık ziyaretlerimizi bayram sonrasına erteleyelim, Mümkün olduğunca yüz yüze değil, telefonla bayramlaşalım, Toplu Kurban yemeklerimizi önümüzdeki yıla erteleyelim, İhtiyaç sahiplerine et dağıtırken maske ve mesafe kuralını ihmal etmeyelim. Tedbirlere titizlikle uyalım, bayram sevincimiz hüzne dönmesin.  Diyarbakırlı bütün hemşehrilerimizin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor; şehrimiz, ülkemiz ve dünyaya hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz”

Bu haber 478 kez okundu.
Diyarbakır - 08:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.