29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu, “Bu şehirde Adalet duygusunu yeniden inşa edeceğiz”

Diyarbakır - 4 Mayıs 2021 15:09 A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Diyarbakır’da adalet duygusunun zedelendiğinin üzüntü ile karşıladığını ifade ederek, “İş alımlarında; Toplum Yararına Projesi için geçici işçi alımı da dahil zaman zaman sıkıntı yaşamış, bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak için, hem belediye daimi personel alımı hem de İş-Kur elemanını kura ile alarak adalet duygusunun tekrar itibar kazanmasını sağladık” dedi.

“SİLVAN BARAJININ HAZIRLIĞINI YAPACAĞIZ”

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Silvan barajının faaliyete girmesiyle birlikte çiftçilerin belli kurslardan geçirilip, sulu tarım ve ürün çeşitliliği konusunda eğitimden geçirileceğine işaret ederek, “Belediye, İş-Kur ve Dicle Üniversitemizin Ziraat fakültesinin imkanlarından yararlanarak bunu yapacağız. ‘Sağlıklı iş, sağlıklı hayat’ sloganıyla yeni bir tarımsal hayata başlayacağız. Vatandaşımızın suyun ve toprağın değerini bilmesi için bilgilendirme şarttır. Malum bir avuç toprağın oluşması için bin yıl geçmesi lazım, bilinçsiz sulama toprağın özünü alıp götürebilir.  Bu konuda insanımızı ikna edip üretime yönlendirebilirsek, su, toprak, yeşillik, bol oksijen, bol güneş ile birlikte sağlığımız da düzelecek inşallah” diye konuştu.

ŞEHRİMİZİN MANEVİYATINA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Diyarbakır’ın maneviyatına sahip çıkacaklarının altını çizen Vali Karaloğlu, “Maalesef, Dindar Kürt vatandaşlarımızı yanlış yola çekemedikleri için gençlerimizin dini duygularını birileri tarafında bilinçli bir şekilde törpülemiş, biz bunun farkındayız, başta şehrimiz olmak üzere bölge insanından Allah razı olsun bunun farkına varmış, bu yanlış politika ile arasına mesafe koymuş, biz de manevi bir proje ile başta geçlerimiz olmak üzere halkınızla selamlaşma yoluna gideceğiz.  Malum insanımızın dünyası kadar, hatta daha fazla ahret hayatı da önemlidir. Bu konuda duygu sömürüsü izlenimi vermeden halkımızı uyarmakla, hakkı doğruyu kendilerine iletmekle yükümlüyüz” dedi.

“12 BİN VATANDAŞIMIZIN KAPISINI ÇALDIK”

Vali Karaloğlu, göreve geldiğinden günden bu yana 12 bin vatandaşı ziyaret ettiğini belirterek, şöyle dedi:

Vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz,  önceliğimiz imkânları kısıtlı olan vatandaşlarımızı ziyaret etmek, ileri düzeyde ise tüm vatandaşlarımızı kapı kapı ziyaret ederek; bir diyecekleri, bir fikirleri var mı yok mu? öğrenip dikkate alacağız. Şimdiye kadar 12 BİN vatandaşımızın kapısını çaldık, kendilerine harcama kartı verdik, bu tür bir destek gıda kolisi vermekten daha iyidir, çükü markete gidip kendisine ne lazımsa onu alıyor.

“BİZ DİYARBAKIR HALKINA HİZMET İÇİN BURADAYIZ”

Sivil toplumu toparlamak da sizin gibi sivil insanlara düşüyor, buna rağmen bize düşen bir katkı varsa esirgemeyiz. Çalışmalarımızın şeffaf olması açısından, nitelikli fikir ve taleplerden yararlanmak bakımında Kent Konseyini kurup, aktif hale getirmek için çalışıyoruz.  Belediye bünyesinde Sivil Toplum Kuruluşları ile ilgilenmek için yeni bir birim Müdürlük düzeyinde oluşturduk. En kısa zamanda Kent Konseyi oluşturursak belediye çalışmalarına bir katkısı olacağına inanıyoruz.

BU ŞEHİRDE ADALETİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ

En üzücü olanı bu güzelim şehirde adalet duygusu zedelenmiş, iş alımlarında; Toplum Yararına Projesi için geçici işçi alımı da dahil zaman zaman sıkıntı yaşamış, bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak için, hem belediye daimi personel alımı hem de İş-Kur elemanını kura ile alarak adalet duygusunun tekrar itibar kazanmasını sağladık, bundan böyle hep buna önem vereceğiz. İlginçtir, bir bayan bana mektup göndermiş, dua ediyor ve diyor ki ben bir gün böyle bir adil uygulamanın geleceğine hep inanıyordum, insanlar benimle alay ediyordu, siz bu kura çekim yöntemiyle personel alarak beklentimi yerine getirdiniz, bundan dolayı size ne kadar teşekkür etsem azdır, evet  ben işe girmedim ama ben müracaat etseydim kura bana da çıkabilirdi. Şeklinde bir açıklama yapmış.  Elhamdülillah demek ki bu işçi alım kura ile yapınca insanımıza güven vermişiz ne mutlu bize umarım her geçen gün oluşan bu adalet beklentisi daha da olgunlaşacak. İlginçtir Harita Mühendisliğine, Coğrafya mezunu müracaat etmişti, Elektrik teknisyenini alacağız mesleğin M’sinden anlamıyor, kimse kusura bakmasın böyle başarısız bir insan kurada çıksa da ben ona vazife veremem”

Bu haber 424 kez okundu.
Diyarbakır - 15:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.