36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu, Diyarbakır Sporu için umut oldu

Diyarbakır - 23 Haziran 2020 20:27 A A

Cumhurbaşkanlığı’nın valiler kararnamesiyle Antalya Valisi iken Diyarbakır Valisi olarak atanan Münir Karaloğlu’nun sporsever kimliği, sporda uzun yıllardır başarıya hasret kalan Diyarbakır için umut oldu.

Vali Münir Karaloğlu, Diyarbakırspor’un önce Süper Lig ve sonra 1.Lig’den düşmesiyle 10 yıldır Türkiye’nin en büyük iki liginde temsil edilmeyen Diyarbakır için umut oldu.

Sporsever kimliği ile bilinen Vali Karaloğlu’nun turizm kenti Antalya’nın sporla tanınmasına sağladığı katkıyı, tarih ve medeniyetler kenti olan Diyarbakır’da da devam ettireceğine inandıklarını belirten kentteki spor adamları beklentilerini açıkladı.

“HER YERDE SPORA DESTEK VERDİ”

Diyarbakır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Remzi Dayan, Vali Karaloğlu’ndan en büyük beklentilerinin spora ve sporcuya destek vermesi olduğunu söyledi. Dayan, “Sayın valimizin Antalya ve daha önce görev yaptığı şehirlerde spora sağladığı katkıları biliyoruz. Sporsever kimliği, sporda başarıya hasret kalan şehrimiz için de umut oldu. 2  milyonluk kentimizin 33 bin seyirci kapasiteli dev bir stadı var ama bu stadın içini dolduracak üst liglerde takımımız yok. Amatör sporun önemli sorunları bulunuyor. Vali beyden önemli hamleler ve icraatlar bekliyoruz. Kendisinden umutluyuz” dedi.

TARAFTARLADAN MESAJ VAR

Diyarbakırspor’da forma giymiş olan  eski futbolcular, görev yapmış olan eski futbolcular ve taraftarlar da Vali Karaloğlu’ndan Yeşil-Kırmızılı kulübe destek olmasını beklediklerini kaydettiler. 24 Haziran Perşembe günü 52.yılını kutlayacak olan Diyarbakırspor’un taraftarları, “Sayın valimizden müjdeli bir haber bekliyoruz. Diyarbakırspor’a destek olarak Diyarbakır’da sporu yeniden ayağa kaldıran efsane isim olarak tarihe geçebilir” dediler.

Mehmet ÇAKAN’ın Haberi

Bu haber 1907 kez okundu.
Diyarbakır - 20:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.