15° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu, Diyarbakır’ın Ekonomisini değerlendirdi

Diyarbakır - 3 Temmuz 2020 15:45 A A

Vali Münir Karaloğlu, Diyarbakır’ın her alanda geliştirilmesine yönelik yapılan çalışmaların görüşüldüğü bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya Vali Karaloğlu’nun yanı sıra; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve Yönetim Kurulu üyeleri ile çeşitli Odaların başkanları, ilgili kamu kurum müdürleri ve Dicle Üniversitesinden temsilciler katıldı.

Diyarbakır’ın ekonomik durumunun da ele alındığı toplantıda Vali Karaloğlu’na DTSO’nu faaliyetleri, bugüne kadar yapılan çalışmalar ve güncel durum hakkında bir sunum gerçekleştirildi.

DTSO ve bağlı Odaların Diyarbakır’da yürüttüğü çalışmalar, yapılması planlanan yatırımlar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Karaloğlu, toplantıya katılanlarla Diyarbakır’ın sanayi alanındaki gelişimiyle birlikte ticaret hacminin artırılmasına yönelik yapılabilecekler ve teknolojik altyapının geliştirilmesini içeren istişarelerde bulundu.

Toplantı sonunda, Vali Karaloğlu’na, DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya tarafından Diyarbakır’ı resmeden bir tablo hediye edildi.   

Bu haber 753 kez okundu.
Diyarbakır - 15:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.