13° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu: “Gidilecek yolları, Diyarbakırlılarla birlikte gideceğiz”

Diyarbakır - 11 Haziran 2020 14:27 A A

Diyarbakır Valiliğine atanan Münir Karaloğlu, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Karaloğlu, “Diyarbakır için gidilecek yolları, Diyarbakırlılarla birlikte gideceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Valiler kararnamesi çıktı. Kararnameyle Antalya Valiliği yapan Karaloğlu Diyarbakır Valiliğine atandı. 4 yıllık görev süresinin ardından Diyarbakır Valiliğine atanan Karaloğlu sosyal medya hesaplarından atama kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

‘Gidilecek yol varsa, gitmeyle biter’ anlayışla Antalya’ya geldiğini belirten Vali Karaloğlu, ″Bu anlayışla şehirlerin en güzeli Antalya’ya hizmet ettim. Vakit saat doldu. Diyarbakır’a gidiyorum. Elveda Antalya. Merhaba Diyarbakır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensibiyle Diyarbakır Valisi olarak atandım. Van, Bursa, Antalya’dan sonra, şimdi önümde gidilecek yeni bir yol var. Kadim şehir Diyarbakır’a hizmet” dedi. 

YENİ GÖREV YERİM DİYARBAKIR’DA BİR HEMŞEHRİNİZ OLARAK ÇALIŞACAĞIM

Dört yıl önce Antalya’da göreve başladığını belirten Karaloğlu, şunları söyledi: ″Akdeniz’i bize ev yapan ecdadımızın mirasına hizmet etme nasibini, şükranla yaşadım. Antalya’ya, Antalyalıya layık işlere imza atmaya gayret ettim. Şimdi veda vakti. Gazipaşa’dan Kaş’a, Akseki’den Elmalı’ya, Antalya’nın her karışında; turizm, tarım, ticaret, markalaşma, yenileşme. Çok sayıda projede; ilgili taraflarla, vatandaşlarımızla ter döktüm. Çok anı biriktirdim. Dört yıl zarfında güzel işler yaptık. Krizleri el ele vererek aştık. Bu süreçte, aynı dertle dertlenmek en büyük gücümüzdü. Yüreklerimizin toplu vurmasıyla kazanılan başarıların parçası oldum. Şükürler olsun. Bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, STK’larımız, basın mensuplarımı, turizmcilerimiz, çiftçilerimiz, balıkçılarımız, Antalya’nın başarısında katkısı olan herkese teşekkür ederim. Görev yaptığım her yeri; yeniden doğduğum yer olarak kabul ediyorum. Antalya artık, yeniden doğduğum yerler arasında. Yeni görev yerim Diyarbakır’da bir hemşehriniz olarak çalışacağım. Hakkınızı helal edin.”

DEĞERLERİ YAŞATMAK İSTEYENLERLE EL ELE VERECEĞİZ

Mezopotamya’nın, Anadolu’nun, Orta Doğu’nun, Türkiye ve dünyanın, medeniyet, inanç ve bereket şehri Diyarbakır’a vali olarak atanmayı eşi az bulunur bir nasip olarak gördüğünü dile getiren Karaloğlu, şöyle dedi: ″Diyarbakır 12 bin yıldır insanlık için cazibesini koruyor. Her çağda bereketi, görkemi, güzelliğiyle insanımıza hayat sunuyor. Diyarbakır’a faydası olan her işte parolamız; ‘baş göz üstüne’ olacak. Diyarbakır’ın ev sahibi olduğu medeniyetlerin, inancın, bereketin ışığını; bu değerlerle yaşayan ve bu değerleri yaşatmak isteyen herkesle el ele vererek daha da güçlendireceğiz. Diyarbakır’ı da, yeniden doğduğum memleketim olarak gördüğümü herkesin bilmesini isterim. Diyarbakır için gidilecek yolları, Diyarbakırlılarla birlikte gideceğiz. Yolumuz açık olsun. Şahsımı Diyarbakır Valisi olarak atayan; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya teşekkür ediyorum. Allah mahcup etmesin. Vatana, millete hayırlı olsun. Görüşmek üzere Allah’a emanet olunuz.”   

Bu haber 1069 kez okundu.
Diyarbakır - 14:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.