Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu, Hayırseverlerin Yaptırdığı Okullarda İncelemelerde Bulundu

Bağlar - 29 Haziran 2021 15:43 A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Hayırseverler tarafından yaptırılan Mehmet Cansız ve Muazzez Beran Ortaokullarında incelemelerde bulundu.

Mehmet Cansız Ortaokulu gezen, öğrenci ve öğretmenlerle sohbet eden Karaloğlu, yaptığı açıklamada, Diyarbakır’da çok ciddi eğitim seferberliklerinin olduğunu söyledi. TOKİ eliyle depreme dayanıksız okulların yıkılıp yeniden yapıldığını belirten Karaloğlu, şöyle konuştu: “Bir taraftan da Mehmet Bey gibi hayırseverlerimizin katkılarıyla okullar inşa ediliyor. Diyarbakır, Türkiye’de genç nüfusu yoğun olan illerimizden biri. Bu genç nüfusu ülke ve millet için avantaja çevirebilmemizin yolu da iyi bir eğitimden geçiyor. İyi eğitim için de kaliteli okullar, fiziki mekanlara da ihtiyacımız var. Diyarbakır bir yıl sonra bugünkünden çok daha kaliteli bir eğitim altyapısına sahip olacak.”

VALİ KARALOĞLU’NDAN CANSIZ’A TEŞEKKÜR

Diyarbakır’da ailelerine ve ülkesine faydalı çocuklar yetiştirmek için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini vurgulayan Karaloğlu, okulu yenileyen Cansız’a teşekkür etti.

CANSIZ KAYNARTEPE’DE CAMİ VE KÜTÜPHAE DE YAPACAK

Cansız’ın Kaynartepe Mahallesinde cami ve kütüphane de yapacağını aktaran Karaloğlu, “Bu mahallede doğmuş ve bu okuldan mezun olmuş. Doğduğu mahalleye, okuduğu okula ve ibadet ettiği camiye Rabbim hizmet etmeyi herkese nasip etsin.” diye konuştu.

Karaloğlu, yeni eğitim ve öğretim yılında okulun resmi açılışını yapacaklarını sözlerine ekledi.

“SİZDEN TEK BEKLENTİMİZ VAR; BU İMKANI ÇOK İYİ DEĞERLENDİRMENİZDİR”

Açıklamanın ardından okuldaki öğrencilerle sohbet edip derslerinde başarılara dileyen Karaloğlu, öğrencilere hitaben şunları söyledi: “Siz de çok güzelsiniz Millet ve ülke olarak gençlerimize güveniyoruz. Sizden tek beklentimiz var; Bu imkanı çok iyi değerlendirmenizdir.”

Karaloğlu, daha sonra merkez Kayapınar ilçesinde inşaatı süren Muazzez Beran ortaokulundaki çalışmaları yerinde inceledi. Vali Karaloğlu’na ziyaretlerinde İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve iş adamı Cansız’da eşlik etti.

Bu haber 741 kez okundu.
Bağlar - 15:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.