Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu: ‘Hedef başarının ötesine geçmek’

Diyarbakır - 31 Aralık 2020 20:58 A A

Yeni yıla dair mesaj yayımlayan Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, “2020 yılına turizmin başkenti Antalya’da başlayıp, bu yılı kadim şehir Diyarbakır’da tamamlamak bize nasip oldu. Hedefimiz, Diyarbakır’da 2020’de başardıklarımızın daha da ötesine geçmek” dedi.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, yeni yıla dair mesaj yayımladı.

Ülke olarak birçok alanda mücadele verilen zor bir yılı geride bıraktıklarını belirten Vali Karaloğlu, “2020 yılı; başta halen etkileri devam eden salgın hastalık olmak üzere, çığ, deprem, sel, yangın gibi pek çok olumsuzluğu göğüslediğimiz bir yıl oldu. Bu yıl içinde hem ülkemizde, hem sınır ötesinde, hem de Mavi Vatan’da egemenliğimize kasteden tüm unsurlara karşı, Suriye’den Libya’ya, Doğu Akdeniz’den Karabağ’a kadar, ülke olarak zorlukların üstesinden gelmeye çalıştık. Tüm bu olumsuzluklara rağmen, bir yandan ülkemizin huzur ve güven ortamının devamlılığını sağlamak, bir yandan da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2023 hedeflerimize ulaşmak için, azim ve kararlılıkla çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

“2020 yılına turizmin başkenti Antalya’da başlayıp, bu yılı kadim şehir Diyarbakır’da tamamlamak bize nasip oldu” diyen Karaloğlu, “Şüphesiz ki Diyarbakır, 12 bin yıllık tarihi ve kültürel birikimiyle, emin adımlarla yürüdüğümüz geleceğin mihenk taşlarından bir tanesi. Hamdolsun, 2020 yılında şehrimizi geleceğe taşıyacak birçok adım attık. Tarihi surların restorasyonundan Sur ilçesinin ihya çalışmalarına, Mezopotamya’nın Altın Üçgeni-Kültür ve İnanç Destinasyonu Çalıştayından Kentsel Dönüşüm Projelerine, önemli cadde ve sokakların sağlıklaştırılmasından Ulaşım Ana Planına kadar Diyarbakır’ın çehresini değiştirecek, Diyarbakır’ı cazibe merkezi haline getirecek ve vatandaşlarımızı daha yaşanılabilir bir şehre kavuşturacak çalışmalara başladık” dedi.

HEDEF BAŞARININ ÖTESİNE GEÇMEK

“Yine geride bıraktığımız 2020 yılında, sanayileşme ve istihdama yönelik atılan adımlar ve yürütülen projelerle birlikte, 2021 yılına daha hazır, daha güçlü ve daha büyük hedefleri olan bir şehir olarak giriyoruz” diyen Karaloğlu, “Hedefimiz, 2020’de başardıklarımızın daha da ötesine geçmek. Bu amaçla, 2021’de daha çok çalışacağız ve inşallah, yeni yılda da turizmden tarıma, sanayiden teknoloji ve ticarete kadar pek çok alanda yeni atılımlar gerçekleştireceğiz. Bir ve beraber çalışarak şehrimizi, ülkemizi daha iyi yarınlara taşıyacağız. Şehrimizde hâkim olan barış ve huzur iklimini vizyon proje ve hizmetlerle taçlandıracağız. Şehrimize güveniyorum, birlikte başaracağımıza yürekten inanıyorum. Bu inançla yeni yılın, başta Diyarbakırlı hemşehrilerim olmak üzere, herkes için güzelliklerle gelmesini, huzur ve mutluluğa vesile olmasını temenni ediyorum.”

Bu haber 573 kez okundu.
Diyarbakır - 20:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.