33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu, Kayapınar’da covid-19 denetimi yaptı

Diyarbakır - 16 Ekim 2020 19:03 A A

Diyarbakır’da Vali Münir Karaloğlu’nun da katılımıyla İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında denetim yapıldı. Vali Karaloğlu, bugüne kadar Diyarbakır’da yapılan denetimlerde 19 milyon lira ceza kesildiğinin altını çizerek, “Vatandaşlarımız kurallara uysun bizi ceza yazma durumunda bırakmasın. Çünkü bizim hedefimiz ceza kesmek değildir” diye konuştu.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Kayapınar İlçesindeki esnafı ziyaret ederek Kovid-19 tedbirlerine uyulup uyulmadığını denetledi, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Denetime Vali Karaloğlu’nun yanı sıra Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç, Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu katıldı.

“PANDEMİYLE MÜCADELE BİTMEDİ”

Denetim sonrası açıklama yapan Vali Münir Karaloğlu, pandemiyle mücadele bitmediğini ifade ederek, “Pandemiyle mücadele devam ediyor. Hem kendimizi hem sevdiklerimizi ve toplumu koruyabilmek için alınan kurallara hep beraber uyarsak bu mücadeleyi kazanacağız. Kurallara uymazsak virüs hasta etmeye ve sevdiklerimizi aramızdan almaya devam edecektir. Eğer kurallara uyarsak bir birimizi koruyacağız. Topyekün kurallara uyarsak hep beraber başarılı olacağız” diye konuştu.

“DİYARBAKIR’DA BUGÜNE KADAR 19 MİLYON LİRA CEZA KESTİK”

Diyarbakır’da yapılan denetimlerde bugüne kadar 19 Milyon TL ceza kestiklerine değinen Vali Karaloğlu, “Bu çok ciddi bir rakam ama bizim hedefimiz amacımız ceza kesmek veya yazmak değildir. Bu son çare, bazen şikayetler oluyor yeterince denetim yok ve ceza kesilmiyor diye. Aslında çok ceza yazıyoruz. 19 Milyon TL Diyarbakır için çok küçük bir rakam değildir. Bu cezaların tamamı kamu alacağı mutlaka tahsil edilecek. Vatandaşlarımız kurallara uysun bizi ceza yazma durumunda bırakmasın. Çünkü bizim hedefimiz bu değildir. Biz vatandaşı ve toplumu korumak istiyoruz. Kurallara uymamakta ısrar eden olursa yapacak başka bir şey yok. kurallara uymayanlar da cezaya katlanacaklar. Bunu mutlaka devlet tahsil edecektir. Kamu alacağı için de olacağı için başladı” ifadelerini kullandı.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 747 kez okundu.
Diyarbakır - 19:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.