20° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu: ‘Önemli olan Diyarbakır’a layık olmaktır’

Diyarbakır - 19 Haziran 2020 20:16 A A

Valiler kararnamesiyle Antalya Valiliği’nden Diyarbakır Valiliği’ne atanan Münir Karaloğlu, kente gelerek görevine başladı.

Valiler Kararnamesiyle Antalya Valiliği’nden, Diyarbakır Valiliği’ne atanan Münir Karaloğlu, kente gelerek görevine başladı. Makamına geçen Karaloğlu, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Valiliği nedeniyle çiçek göndermek isteyenlerin, çiçeğe ödeyeceği parayı Kızılay’a bağışlamalarını isteyen Karaloğlu, “Bu kadim kente çok yönetici geldi, gitti. Önemli olan bu kenti sadece yönetmek değildir. Önemli olan bu kentten giderken kaç Diyarbakırlının gönlünü kazandığındır” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN DİYARBAKIR’A LAYIK OLMAKTIR”

Diyarbakır’a vali olarak atanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Karaloğlu, şunları kaydetti: “Bizi bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya teşekkür ediyorum. Şahsım adına, benim için mesele Diyarbakır’ı yönetmek değil, Diyarbakır’a layık olmaktır. Fiilen bugün göreve başladım ama biliyorum ki her gelecek yakındır. Bugün başlarken size merhaba demek için karşınızdaysam bir gün de elveda demek için karşınızda olacağım. Asıl olan bu süre içinde 12 bin yıldır bu şehirde gelip görevini tamamlayıp gidenler gibi, biz de giderken kaç Diyarbakırlıyla dost olabildik, kaç Diyarbakırlının gönlüne girebildik? Büyük Diyarbakır markasına ne kadar katkıda bulunabildik? Diyarbakır’daki kadim kültürümüzün eserlerine hizmet olarak ne katabildik? Şehirdeki çocuklarla, gençlerle, sivil toplum örgütleriyle hangi faydalı projeleri üretebildik? Hangi sorunların çözümünde Diyarbakır’daki sosyal taraflarla hangi ortak çözümleri ürettik? İşte bütün bu sorulara hem kendi açımdan, hem de Diyarbakır açısından tatmin edici cevaplar verebilirsem, bu şehirden ayrılırken o zaman görevimi yapmış sayacağım kendimi. Rabbim hem Diyarbakır’a hem de şahsıma Diyarbakır Valiliği konusunda yardımcı olsun.”

“SORUNLARI EL ELE OMUZ OMUZA VEREREK ÇÖZECEĞİZ”

“Sorunları elele, omuz omuza vererek, ortak akılla, birliğimizi ve beraberliğimizi kullanarak Diyarbakır’a yaraşır çözümler üretirsek o zaman farkımız ortaya çıkmış olacak.” diyen Karaloğlu, şunları kaydetti: “Benim için mesele Diyarbakır’ı yönetmek değil, Diyarbakır’a layık olmaktır. Fiili olarak göreve başladım. Biliyorum ki her gelecek yakındır. Diyarbakır’da bugün ‘merhaba’ demek için karşınızdaysam, bir gün de ‘elveda’ demek için karşınızda olacağım. Bugün benim ve Diyarbakır için yeni bir başlangıçtır. Görev yapacağım sürede bütün kesimlerle konuşmaya ve dertleşmeye çalışacağım. Önümüzdeki günlerde, gençlerimizle, esnafımızla, sanayicimizle, sivil toplumumuzla ve herkesle kentin sorunlarını konuşacağız. Pandemi sürecinden sonra normalleşme sürecinde bütün taraflarla kentin sorunlarını konuşup ortak çözümler üretmeye çalışacağız. Sosyal platformlarda kentin genel sorunlarına ilişkin hemşehrilerimizin bana yazmalarını arzu ediyorum.”

Bu haber 719 kez okundu.
Diyarbakır - 20:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.