28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu, OSB’de kaynak yaptı!

Diyarbakır - 7 Ocak 2021 15:40 A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Diyarbakır OSB Binasında düzenlenen Müteşebbis Heyet Toplantısı’na katılarak, Mina Galvaniz ve ÜNTEKS Tekstil fabrikalarında incelemelerde bulundu. Mina Galvaniz Fabrikası ziyareti sırasında Vali Karaloğlu, kaynak önlüğü giyerek kaynak yaptı. ÜNTEKS ziyareti sırasında da işçilerle birlikte yemek yiyen Vali Karaloğlu, karavana sırasına girerek yemeğini kendisi aldı.

Vali Münir Karaloğlu, sabah saat 10.30 sıralarında ilk olarak OSB 2’inci etapta faaliyet sürdüren Mina Galvaniz Fabrikası’nı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Özdoğan, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, Fadıl Oğurlu ve Şahin Yalçın da, Vali Karaloğlu’na eşlik etti.

Mina Galvaniz Fabrikası’nı gezen Vali Karaloğlu ve beraberindekiler, fabrika yetkililerinden bilgi aldı. İşçilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Vali Karaloğlu’na burada görevli mühendisler, galvanizden hazırladıkları ve Vali Karaloğlu’nun isminin yazılı olduğu bir plaket hediye etti.

Daha sonra buradan ayrılan Vali Karaloğlu ve beraberindeki heyet, 3’üncü etapta bulunan ÜNTEKS Tekstil Fabrikası’na geçti. Burada fabrika sahibi Edip Ünver tarafından karşılanan Vali Karaloğlu ve beraberindekiler, burada da üretim sahasını gezerek yetkililerden detaylı bilgi aldı. Öğlen yemek saatinde fabrika işçileri gibi yemek sırasına giren Vali Karaloğlu, karavana yemeğini alarak, işçilerle birlikte afiyetle yedi. Yemek sırasında işçilerle de konuşan Vali Karaloğlu, daha sonra da OSB Müdürlüğü’ne geçti.

OSB Müdürlüğü’nde Müteşebbis Heyet Başkan Vakili Sezai Topalan, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Vali Karaloğlu, daha sonra Müteşebbis Heyet Toplantısının yapıldığı salona geçti. Burada da sanayicilerle bir araya gelen Vali Karaloğlu, OSB’deki sanayicilerin sorunlarını dinleyerek, üretim, yeni yatırımlar, ihracat ve genişleme alanı hakkında OSB yetkililerinden bilgi aldı.

Bu haber 397 kez okundu.
Diyarbakır - 15:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.