Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu, Ulaşım ve yol bakımı çalışmalarını değerlendirdi

Diyarbakır - 24 Ağustos 2020 11:18 A A

Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle yol bakım çalışmaları ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.

Hafta sonlarında da çalışmalarına ara vermeden devam eden Vali Karaloğlu, ilk olarak ulaşım ve yol bakım çalışmalarının değerlendirildiği bir toplantı düzenledi. 

İl genelindeki ulaşım ağı, altyapı ve üstyapı ile yol bakım ve yenileme çalışmalarının ele alındığı toplantıya Vali Karaloğlu’nun yanı sıra; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ve Yol Bakım Daire Başkanı Kendal Okutucu ile ilgililer katıldı.

Ulaşıma ilişkin çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Karaloğlu, planlanan projelere yönelik yetkililerle istişarelerde bulundu.

ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Toplantının ardından yapılan çalışmaları yerinde görmek üzere önce Diyarbakır için tarihi önemi büyük olan ve uzun süredir çalışmalar yürütülen Nasuh Paşa ve Kurşunlu Cami çevresinde incelemelerde bulunan Vali Karaloğlu, devam eden çevre düzenlemeleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Tarihi yapıların etrafında devam eden çalışmalarla ilgili Karaloğlu özellikle özün korunmasının altını çizerken ayrıca yetkililerden altyapı çalışmalarının hızlıca tamamlanarak hazır hale getirilmesini istedi.

Sonrasında eski Mardin yolunda incelemelerine devam eden Vali Karaloğlu, yolun araçlar tarafından yoğun bir şekilde kullanıldığını görerek yolun 8 bin 500 metrelik kısmının yenileme çalışmalarının bir an önce projelendirilmesi talimatını verdi.

Bu haber 477 kez okundu.
Diyarbakır - 11:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.