36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu: vatandaşlarımızın talepleri başımız gözümüz üstüne

Bağlar - 4 Ocak 2021 14:22 A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, ülke genelinde pandemi nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çeviren Büyükşehir Belediyesi’nin Sanat Sokağı ve Yeniköy Mezarlığında yürüttüğü asfalt ve düzenleme çalışmalarını inceledi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, tüm Türkiye’de Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanlarında incelemelerde bulundu. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’nın çalışma alanında gerçekleşen denetimlere Karaloğlu’na Genel Sekreter Yardımcıları ve Daire Başkanları eşlik etti.

‘SANAT SOKAĞI KISA SÜREDE HİZMETE GİRECEK’

Denetimlerine ilk olarak Yenişehir ilçesi Sanat Sokağı’nda başlayan Karaloğlu, yakın zamanda Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen yenileme çalışmalarıyla ilgili yetkili personelden bilgi aldı. Sanat Sokağı’ndan Yeniköy Mezarlığı’na geçen Karaloğlu, burada yapımı devam eden sıcak asfalt serme ve parke taşı döşeme çalışmalarını inceledi.

Yeniköy Mezarlığı’nı çamur manzaralarından kurtaracaklarını ve vatandaşların daha rahat bir ortamda kabristan ziyaretlerini gerçekleştireceğini ifade eden Karaloğlu, Diyarbakırlıların talepleri kendileri için çok önemli olduğunu bu doğrultuda çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Kentin çehresini değiştirmek ve güzelleştirmek adına Sanat Sokağı’nda A’dan Z’ye yenileme işlemlerinin devam ettiğini vurgulayan Karaloğlu, Yeniköy Mezarlığı ile Sanat Sokağı’ndaki çalışmaları sürede tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunacaklarını belirtti.

KARALOĞLU ASFALT ÇALIŞMASINI YERİNDE İNCELEDİ

Sanat Sokağı ve Yeniköy Mezarlığı’ndan sonra kentin ulaşım aksı açısından oldukça önemli bir yere sahip olan Kayapınar ilçesinde yer alan Sipan Caddesi’ne geçen Karaloğlu, Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’nın sıcak asfalt serme çalışmasını yerinde inceledi. Burada serilen sıcak asfalt kalitesi, asfaltın kalınlığı ve çalışmaların ne zaman sona ereceğiyle ilgili teknik personelden kısa bir brifing alan Karaloğlu, emeklerinden dolayı personele teşekkür etti.

Bu haber 642 kez okundu.
Bağlar - 14:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.