36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu’na “Hayırlı olsun” ziyaretleri

Diyarbakır - 24 Haziran 2020 10:33 A A

Diyarbakır’a ayak basar basmaz çalışmalara başlayan Vali Münir Karaloğlu’na üst düzey yöneticiler, Oda ve Borsa başkan ve temsilcileri ile çeşitli vakıf ve sendikaların yönetim kurulu üyeleri ve işadamları “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Gün boyu devam eden görüşmelerde, eğitimden sosyo-ekonomik duruma kadar ilimiz hakkında bilgiler alan Vali Karaloğlu ilk olarak Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya ve sonrasında Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil ile beraberindeki heyeti kabul etti.

 Diyarbakır’da faaliyet gösteren işletmelerin talep ve sorunlarının da ele alındığı görüşmelerde ziyaretçiler Vali Karaloğlu’na başarı dileklerinde bulundu.

DTSO ve DTB görüşmelerinin ardından TÜMSİAD (Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği) Diyarbakır Şube Başkanı Hüseyin Oğulmuş ve beraberindekileri kabul eden Vali Karaloğlu, Oğulmuş ile pandemi sürecinin ülkemizin ve özellikle ilimizin sanayisine yansıması, olumsuz etkileri üzerine bir görüşme gerçekleştirdi ve ilimiz özelinde sanayinin gelişimine yönelik yapılabilecek yatırımlar hakkında bilgi aldı.

Eğitim ve kültür dünyasından temsilcilerle de bir araya gelen Vali Karaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Doç Dr. Feysel Taşçıer, Eğitim Bir-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ramazan Tekdemir, Eğitim Platormu Başkanı Siraceddin Öztoprak, İlim Yayma Cemiyeti Diyarbakır Şube Başkanı Ali Karakaş, Abdulkadir Geylani Vakfı Başkanı Abdulaziz Yatkın ile Diyarbakır Ensar Vakfı Başkanı Mehmet Gözü ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle ve Ak Parti Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman’la gün içerisinde birer görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmelerde Vali Karaloğlu tarafından özellikle Diyarbakırlı gençlerin ve çocukların eğitim noktasındaki gelişimlerine vurgu yapılarak, değişen ve gelişen dünyaya hızlı uyum ve bütünleşme konusuna vurgu yapıldı.

Gün sonunda Vali Karaloğlu’na, Batman Valisi Hulusi Şahin ve Batman Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete tarafından “Hayırlı olsun” ziyareti gerçekleştirildi. Valilik Şeref defterinin de imzalandığı ziyarette Vali Şahin ve Başsavcı Mete, Vali Karaloğlu’na yeni görevinde başarılar diledi.

Bu haber 1187 kez okundu.
Diyarbakır - 10:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.