Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu’ndan “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı

Diyarbakır - 14 Temmuz 2021 14:25 A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Karaloğlu, mesajında, “Tarihimizin en karanlık gecelerinden 15 Temmuz’u kararlılığı ve imanıyla aydınlatan milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum” diyerek, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla yek vücut sokaklara ve meydanlara akın eden milletimize selam olsun. Milletimizin zaferi 15 Temmuz Destanı’nın 251 şehidini rahmetle anıyor, gazilerimize esenlikler diliyorum. Takvimler 15 Temmuz 2016 tarihini gösterdiğinden beri, 15 Temmuz bizim için günlerden bir gün değildir. Milletimizin her bir ferdinin zihninde, yüreğinde ve vicdanında muhafaza edeceği; hainler için yenilgi, milletimiz için zafer günüdür.

“MEYDANLARA SIĞMAZ BİR İNANÇLA MİLLETİMİZ, HAİNLERİN GASP ETTİĞİ TANKLARLA GALEBE ÇALDI”

O gece milletimiz; vatan, bayrak, ezan, tüm mukaddeslerimiz, istikbalimiz ve istiklalimiz için hainlere karşı şairin “Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın” dediği gibi göğsünü siper etti, adeta ihanete karşı etten bir duvar ördü. Hepsinin istiklalinin de istikbalinin de sigortası imanıydı. Meydanlara sığmaz bir inançla milletimiz; hainlerin gasp ettiği tanklara, silahlara galebe çaldı. Bu milletin düşmanları; Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Büyük Taarruz’dan 15 Temmuz’a tarih boyunca olduğu gibi o gece de milletin iradesine, milletin zaferine boyun eğmek zorunda kaldılar. O uzun ve karanlık gece, milletimizin kararlılığıyla aydınlandı. Milletimize zaferi ikram eden Rabbimize şükürler olsun.

“BÜYÜK ZAFERİ UNUTMAMAK VE UNUTTURMAMAK İÇİN DİYARBAKIR’DA MEYDANLARDA BULUŞACAĞIZ”

Takvimler her 15 Temmuz’u gösterdiğinde, şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu büyük zaferi unutmamak ve unutturmamak için Diyarbakır’da ve ülkenin dört bir yanında meydanlarda buluşacağız. Bu yıl da Kurşunlu Camii önünde tüm Diyarbakır olarak zaferimizi, egemenliğimizi, birliğimizi ve kararımızı “Türkiye Geçilmez!” nidalarıyla tüm dünyaya yeniden ilan edecek, şehitlerimizi dualarla anacağız. Bu vesileyle, bu topraklar için toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize esenlikler diliyorum. Diyarbakır’ımızın ve tüm Türkiye’nin zaferi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun”

Bu haber 371 kez okundu.
Diyarbakır - 14:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.