29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu’ndan 19 Mayıs kutlama mesajı

Diyarbakır - 18 Mayıs 2021 12:09 A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Vali Karaloğlu, mesajında 19 Mayıs 1919’un Türk tarihinde bir milat olduğunun altını çizerek, şöyle dedi:

“Aziz Milletimizin tarih sahnesinde yeniden varoluşunun miladıdır. Hürriyet, istiklal ve istikbal için bir mücadele mevsimidir. Bu mevsimde, milletçe çıktığımız yolda bugünleri ilmek ilmek ördük, toprağımızın uğruna canlar vererek onu sonsuza kadar vatan kıldık.  19 Mayıs gençlerin bayramı. Yeryüzünde en emin sığınağımız olan ülkemiz gibi, ülkemizi var eden ruh da gençlere emanet. “ “Türk istikbalini, Türk Cumhuriyet’ini ilelebet muhafaza ve müdafaa” etmek, herkesten daha çok onlara yakışıyor. Vatan toprakları altında yüzbinlerce, milyonlarca kefensiz yatanın, ecdadımızın ruhları “Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı: Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.” Öğüdüyle kalbi vatan için çarpan gençler sayesinde şad, huzur içinde.

19 Mayıs coşkunun günü. Salgın nedeniyle sokaklarımıza taşamasa da gönülden gönüle akacak bir coşkunun bayramı. Bu bayramı var eden ruh, bu bayramın sahibi olan gençler tarafından gönüllerde yaşatılmaya devam edecek. Dün, bugün, her şartta.

Bütün gençlerimizin; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere 19 Mayıs’ta başlayan Kuruluş Destanımıza can veren bütün ecdadımızı rahmetle, şükranla, minnetle yad ediyorum. Nice 19 Mayıslara.”

Bu haber 269 kez okundu.
Diyarbakır - 12:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.