20° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu’ndan Diyarbakır Aşevine Ziyaret

Diyarbakır - 10 Haziran 2021 10:43 A A

Vali Karaloğlu, Kızılay tarafından Dicle üniversitesi kampüsü içerisindeki 5 bin m² bir alan üzerinde kurulu aşevini ziyaret etti. Yeni açılan aşevinde incelemelerde bulunan Karaloğlu, 10 bin kişilik kapasitesi ve modern görüntüsü ile öne çıkan aşevindeki üretim ve depolama alanlarını tek tek gezerek yetkililerden bilgi aldı.

“MİLLETİMİZİN YÜZ AKI”

İncelemelerin ardından değerlendirmelerde bulunan Vali Karaloğlu, Kızılay’ın önemine vurgu yaptı. Kızılay’ı, savaşta ve barışta hem yurt içinde hem de yurt dışında milletin yüz akı olarak nitelendiren Karaloğlu, Kızılay’ın gönüllükle bu faaliyetleri yerine getirdiğini, ihtiyaç sahiplerine ulaşma konusunda yoğun bir gayret içerisinde olduğunu ve gönüllü olunmadan bu hizmetlerin yapılamayacağını söyledi. Özellikle aşevlerine değinen Karaloğlu, aşevlerinin yalnızca maddi durumu kötü olan insanlar için değil maddi durumu olsa dahi fiziksel gücü olmayan yaşlılar, engelliler, evsizler ya da doğal afetler gibi olağanüstü durumlarda herkes için önemli bir alan olduğunun altını çizdi.

VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Karaloğlu, cümlelerinin sonunda Kızılay’ın bağışlarla hizmetlerine devam ettiğini ifade ederek vatandaşlara Kızılay’a yönelik gıda ve nakdi yardım çağrısında bulundu. Vali Karaloğlu sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak “Milletimizin yüz akı, Türk Kızılay’ı… Yaşlılarımız ve ihtiyaç sahiplerimiz için gönüllülük esası ile çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Rabbim bereketlendirsin” dedi. Geçtiğimiz Ramazan ayı boyunca günlük 3 bin 200 kişiye hizmet sunan Diyarbakır aşevinde hali hazırda yaşlı, hasta, engelli, yetim ve kimsesiz olmak üzere günlük 1000 kişiye üç çeşit yemek hizmeti veriliyor. Ayrıca, olağanüstü durumlarda aşevi 20 bin kişiye yemek çıkartılabilecek kapasiteye sahip.

Bu haber 234 kez okundu.
Diyarbakır - 10:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.