28° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu’ndan Organize Sanayi Bölgesi Ziyareti

Diyarbakır - 21 Ağustos 2020 12:19 A A

Vali Münir Karaloğlu, Organize Sanayi Bölgesini (OSB) ziyaret etti. Diyarbakır’ın gelişimine yönelik yaptığı çalışmalara tüm hızıyla devam eden Vali Karaloğlu, kamusal alanda hizmet sunan kurum ve kuruluşlara yaptığı ziyaret ve incelemelerini de ara vermeden sürdürüyor.

Bu kapsamda yaptığı ve Vali Yardımcısı Ömer Coşkun ile OSB Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Odabaşı’nın da yer aldığı OSB ziyaretinde, Yönetim Kurulu Üyeleri ile atılacak adımlar ve hayata geçirilmesi planlanan projeler hakkında bir toplantı gerçekleştiren Vali Karaloğlu, yapılan çalışmaları yerinde görmek üzere toplantı sonrasında bölgede faaliyet gösteren fabrikalarda incelemelerde bulundu.

İncelemelerinde yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Karaloğlu, Özellikle ARGE çalışmalarının üzerinde durulmasını ve bu alanda yapılacak çalışmalara önem verilmesini tavsiye etti.

Organize Sanayi Bölgesinin şehrin kalkınması ve gelişmesinde sağladığı istihdam, yaptığı çalışmalar ve üretilen çıktılar ile önemli bir yere sahip olduğuna vurgu yapan Vali Karaloğlu, tedarik ve üretim süreci hakkında yetkililerle istişarelerde bulundu.

Ziyaret ettiği fabrikalardaki üretim alanlarını tek tek inceleyen ve çalışanlarla da sohbet eden Vali Karaloğlu, yaşanan pandemi sürecinde alınan tedbirlere, çalışma alanlarında riayet edilmesinin altını çizdi.

Bu haber 540 kez okundu.
Diyarbakır - 12:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.