Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu’ndan Oto Sanayi Esnafına Ziyaret

Diyarbakır - 6 Ekim 2021 16:56 A A

Vali Münir Karaloğlu, Diyarbakır 4. Oto Sanayi Sitesi’ni ziyaret ederek, esnaf ve sanatkârların sorunlarının çözümü için istişarelerde bulundu.

Diyarbakır’da göreve başladığı günden itibaren, yaptıkları üretimle, sağladıkları istihdamla, yarattıkları katma değerle, kentimizin ve ülkemizin ekonomisine katkıları olan sanayi kuruluşlarını, işletmeleri ve esnafları her fırsatta ziyaret eden Karaloğlu, bugün de Diyarbakır 4. Küçük Oto Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret etti.

Karaloğlu’na ziyaretleri sırasında Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Alican Ebedinoğlu, Karayolları 9. Bölge Müdür Yardımcısı Fatih Günaydın ve DBB Yol Bakım ve Alt Yapı Daire Başkanı Kendal Okutucu eşlik etti.

Esnafların karşılaştığı sorun, sıkıntı ve kendisine ilettiği talepleri dinleyen Karaloğlu, “Küçük ölçekli işletmelerimiz, esnaflarımız hem yaptıkları üretimle hem de oluşturdukları istihdamla ekonomizin can damarıdır. Sanayi esnafımız gerçek emekçilerimizdir” dedi.

Karaloğlu, daha modern bir şehir için kent merkezi içerisinde kalan 1’inci, 2’inci ve 3’üncü Küçük Sanayi Sitesinde faaliyette bulunan esnafların daha iyi şartlarda hizmetlerini yürütmelerini sağlamak amacıyla 4’üncü Küçük Oto ve yeni yapılacak olan Karacadağ  Küçük Sanayi Sitesine geçişleri için çalışmaların başlatıldığını belirtti.

4. Oto Sanayi Sitesine ulaşımı rahatlamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs seferlerini başlatması talimatını veren Karaloğlu,  Oto Sanayi Sitesi içerisine taksi durağı yapılacağını aktardı.

Bu haber 245 kez okundu.
Diyarbakır - 16:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.