11° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Karaloğlu’nun Hafta Sonu Gündemi Gençlerdi

Diyarbakır - 31 Ağustos 2020 14:44 A A

Vali Münir Karaloğlu, yoğun geçen programlarının ardından geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi çalışmalarını bu hafta sonunda da sürdürdü.

Daha iyi bir Diyarbakır için hafta sonu çalışmalarına hız kesmeden devam eden Vali Karaloğlu, Anıt Park’ta düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerinin ardından İçkale Valilik binasında Büyükşehir Belediyesine bağlı Park ve Bahçeler ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlıkları yetkilileriyle değerlendirme toplantıları yaptı.

BİLİM MERKEZİ PROJESİ

Vali Karaloğlu, ilk olarak, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı yetkilileriyle, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Vedat Güngör, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral ve Park ve Bahçeler Daire Başkanı Ahmet Özkaraaslan ile ilgililerin yer aldığı bir toplantı gerçekleştirdi. 

Toplantıda, Vali Karaloğlu özellikle Diclekent’te yapılması planlanan El Cezeri Bilim Merkezi’nin önemi üzerinde durdu. Öte yandan, yine toplantıda, havaalanı yolundaki yoncalı kavşağa yönelik peyzaj projesi ve çevre düzenlemeleriyle ilgili projeler de ele alındı. Devam eden çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Karaloğlu, planlanan projelerle ilgili de yetkililerle istişarede bulundu.

SPORA DESTEK, GENÇLERE FESTİVAL

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı toplantısının ardından DİSKİ yetkililerince bir sunum gerçekleşti. Karaloğlu, DİSKİ sunumu sonrasında Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı yetkilileriyle de bir toplantı yaptı.

Gençlere yönelik faaliyetlere önem veren Vali Karaloğlu, sporun ve sporcunun desteklenmesi gerektiği konusunun altını çizdi. Devam eden çalışmalar kadar hayata geçirilmesi planlanan projelerin de masaya yatırıldığı toplantıda Karaloğlu, lisede okuyan ve liseden mezunları kapsayacak “Lise Akademi Projesi” ve e-spor gibi inovatif spora yönelik destekleme projelerine yönelik yapılan hazırlıklar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Bununla birlikte Vali Karaloğlu, sporu gençler arasında bir yaşam tarzı haline getirecek ve Bağlar ilçesinden başlayarak tüm ilçeleri kapsayacak şekilde spor okulları ile her branştan amatör spor kulüplerine ayni, nakdi ve aynı zamanda ulaşım imkanı sağlayacak destekleme projeleriyle ilgili de yetkililerle istişarelerde bulundu.

Ayrıca, gençlerin geleceğimiz olduğunu her ortamda vurgulayan Karaloğlu, özellikle yaşanan pandemi sürecinde çocuklar ve gençler için özel projeler hazırlanmasını isteyerek her sene gençlik ve spor festivalleri düzenlenmesi talimatını verdi.

Toplantıda Vali Karaloğlu’nun yanı sıra; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Vedat Güngör ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Mehmet Kesen ve Şube Müdürleri yer aldı.

Bu haber 499 kez okundu.
Diyarbakır - 14:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.