29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Münir Karaloğlu: Diyarbakır’ın fetih gününü dünyaya duyuralım

Diyarbakır - 27 Mayıs 2021 11:27 A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, #DiyarbakırınFethi ve #Diyarbakır639 etiketleri ile “Diyarbakır Fethini dünyaya duyuralım” çağrısında bulundu.

Diyarbakır’ın Fethi’nin 1382. yılı nedeniyle düzenlenen 23-28 Mayıs Fetih Haftası’nın tüm dünyaya duyurulması için bugün saat 19.00’da sosyal medyada hashtag çalışması yapılacak.

Karaloğlu yaptığı açıklamada, bu çağda sosyal medyanın seslerini dünyaya duyurabilecekleri bir platform olduğunu söyledi.

27 Mayıs’ın Diyarbakır’ın fetih günü olduğunu dile getiren Karaloğlu, şöyle konuştu:  “27 Mayıs saat 19.00’da bütün Diyarbakırlıları, Diyarbakır’ı sevenleri, Diyarbakır’ın bu topraklardaki İslam’ın kapısı, eşiği olduğuna inanan herkesi oluşturacağımız hashtaglerle fethin duyurulmasına destek vermeye çağırıyorum. Özellikle sivil toplum kuruluşlarımız, üyesi çok olan sendikalarımız ve meslek gruplarının bu çalışmaya destek vermesini arzu ediyoruz. #DiyarbakırınFethi ve #Diyarbakır639 diye iki hashtagimiz olacak. Bu hashtaglerle bütün dünyaya 27 Mayıs’ın Diyarbakır’ın fetih günü olduğunu hep birlikte haykıralım, duyuralım.”

Bu haber 328 kez okundu.
Diyarbakır - 11:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.