34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Münir Karaloğlu’ndan 10 Kasım anma mesajı

Diyarbakır - 9 Kasım 2020 09:50 A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete intikalinin 82. Yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayımladı.

“Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümünde saygıyla yad ediyorum” diye başlayan Mesajda, “Hür ve eşit vatandaşı olmaktan gurur duyduğumuz Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün çizdiği yol ve gösterdiği hedefte emin adımlarla ilerlemektedir. Bizlere vasiyeti olan; muasır medeniyetleri yakalamak ve geçmek hedefi; milli ödevimiz olarak takip edilmekte, milletimiz bu hedefleri tahakkuk ettirmek için birlikte çalışmaktadır. Atatürk; “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” ifadesinde tarif edildiği üzere Cumhuriyetimizle birlikte yaşamaya devam etmektedir.

“DİYARBAKIRLILAR OLARAK AZİZ HATIRASINA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Diyarbakır’ın kendisini fahri hemşeri olarak seçtiği Atatürk, Diyarbakırlılara gönderdiği telgrafta şöyle diyordu: “Muhterem Diyarbekir halkının beni fahri hemşeri intihap etmek suretiyle hakkımda gösterdikleri kadirşinaslıktan mütehassıs oldum. Muhterem hemşerilerime selam ve muhabbetlerimin iblağını rica ederim.”

Diyarbakır ve Diyarbakırlılar olarak aynı hislerle, aziz hatırasına sahip çıkmaya devam edeceğiz. 10 Kasım bir matem günü değildir. Başta Cumhuriyet olmak üzere Atatürk’ün eserlerini yaşatma ve yüceltme görevimizi hatırlama vesilesidir. Şükran ve minnetle. Ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.

Bu haber 429 kez okundu.
Diyarbakır - 09:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.