28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vali Yardımcısı Cıdıroğlu, Koronavirüse Yönelik Denetimlere Devam Etti

Diyarbakır - 8 Ekim 2020 19:36 A A

İçişleri Bakanlığı’nın Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Covid 19’un (Koronavirüs) yayılımının önlenmesine yönelik alınan tedbirlerle ilgili denetimler sürüyor.

Daha önce Vali Münir Karaloğlu tarafından Diyarbakır’ın birçok yerinde gerçekleştirilen maske denetimleri Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu tarafından yapılan denetimlerle devam etti.

Cıdıroğlu, Yenişehir ilçesinin merkezi ve şehrin işlek caddelerinden Gevran caddesinde denetimlerde bulundu. 

Alınan tedbirlere uyulması konusunda cadde esnafına tek tek uyarılarda bulunan Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu, alışveriş yapan vatandaşlara salgının etkisinin devam ettiğini hatırlatarak hem kendileri hem yakınları hem de toplum sağlığı açısından tedbirlere uymalarını istedi.

Denetimlerinde vatandaşlarla samimi sohbetler gerçekleştiren ve vatandaşlarla esnafın sorunları ile taleplerini dinleyen Cıdıroğlu sorulan soruları tek tek cevaplandırdı ve esnaflara hayırlı işler dileklerinde bulundu.

Cıdıroğlu, alınan tedbirler kapsamında maske, mesafe ve temizlik denetimlerinin dışında diğer yasaklara da uyulmasını istedi.

Vatandaşlara “Bu salgını elbirliğiyle atlatacağız” diyen Cıdıroğlu, vatandaşlardan alınan tedbirlere uyulmasını uymayanlarında uyarılması ve ilgili mercilere bildirilmesini istedi.

Denetimler esnasında Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu’na, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Alper Çetinkaya, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Sinan Demir, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Zülfü Barış Şahin ve DTSO (Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası) ile DESOB’dan (Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği) yetkililer eşlik etti.

Bu haber 857 kez okundu.
Diyarbakır - 19:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.