Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Valilikten Memethan esnafını su ve elektriğinin kesilmesi talimatı

Diyarbakır - 31 Aralık 2020 15:37 A A

Diyarbakır Valiliği, kamulaştırıldığı için kiracı esnafların tepkisini çeken Memethan Pasajı’nın elektrik ve suyunun kesilmesi talimatını verdi.

Diyarbakır Valiliği, mülk sahiplerinin istemiyle kamulaştırılan Memethan Pasajı’nın elektrik ve suyunun kesilmesi için talimat verdi. Kiracı esnafın tepkisini çeken kamulaştırma kararının uygulanması amacıyla Valilik, elektriğin kesilmesi için Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) ve suyunun kesilmesi için de Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İşleri (DİSKİ) Genel Müdürlüğü’ne yazığı gönderdi.

Gönderilen yazıda pasajın kamulaştırıldığı hatırlatılarak, elektrik ve suyunun 4 Ocak tarihine kadar kesilmesi istendi. Valiliğin gönderdiği yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Diyarbakır ili Sur ilçesi Dabanoğlu Mahallesi 166 ada 12 parselde bulunan yapı rızai uzlaştırma yolu ile kamulaştırılarak mülkiyeti hazine adına tescil edilmiştir. Ancak yerinde yapılan incelemede işgalcilerin bulunduğu görülmüş olup işgalci durumunda bulunan taşınmazın bağımsız birimlerinin elektrik ve su bağlantılarının kesilip, borçların aboneleri üzerinde kalmak üzere varsa yapıların bağımsız birimlerindeki tüm tesislerinizin 04.01.2021 tarihine kadar demonte edilip ve elektrik ve su kesintilerinin yapılarak Müdürlüğümüze bilgi verilmesi hususunda…”

Bu haber 505 kez okundu.
Diyarbakır - 15:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.