19° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Valisi Karaloğlu: ‘Surlarda diriliş devam ediyor’

Diyarbakır - 18 Nisan 2021 14:07 A A

Diyarbakır Valisi Karaloğlu, İçkale’de de devam eden restorasyon çalışmaları ile ilgili inceleme yaptı. Karaloğlu: “Surlarda diriliş devam ediyor. Mirasımızı korumak için çalışıyoruz, çalışacağız” dedi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Diyarbakır Kalesi’nde geçen yıl 5 burçta başlatılan daha sonra İçkale’de de devam eden restorasyon çalışmaları ile ilgili inceleme yaptı.

Sur duvarında devam eden çalışmada taş bırakıp, harç dolduran Karaloğlu, restorasyonda görevli personel ile görüştü, onlara yaptıkları çalışmanın çok değerli ve önemli olduğunu aktardı.

Karaloğlu, “Surlarda diriliş devam ediyor. Diyarbakır’ımızın medeniyet mirası surlarda devam eden çalışmaları yerinde inceledik. Geçmiş ve gelecek arasındaki en önemli mirasımız surların ihyası. Bizim için bu çok önemli. Mirasımızı korumak için çalışıyoruz, çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 427 kez okundu.
Diyarbakır - 14:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.