28° Açık
  • EURO 6.32
  • DOLAR 5.73

Vatandaşın meselesi bizim meselemizdir

Diyarbakır - 20 Aralık 2017 17:50 A A

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Eğil İlçesini ziyaret etti.

Vali Güzeloğlu’nun ziyarette ilk durağı Kaymakamlık binası oldu.  Burada Eğil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kürşad Atak, Kaymakamlık çalışanları ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Güzeloğlu’na öğrenciler tarafından çiçek takdim edildi. Daha sonra Kaymakamlık Makamına geçilerek burada bir süre görüşme yapıldı. Kaymakamlık ziyaretinin ardından Eğil Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda Eğil İlçesinde görev yapan muhtarlar ile istişare toplantısı gerçekleştirildi. Buradaki toplantıya Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra Eğil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kürşad Atak, ilimizde görev yapan kurumların üst düzey yöneticileri ve Eğil İlçesinde görev yapan muhtarlar katıldı.

İstişare toplantısında muhtarlara hitaben bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu,  Eğil’in bir bütün olarak daha iyiye daha güzele ve kalkınmış bir geleceğe taşınmasının temel hedefleri arasında olduğunu vurgulayarak, “İnşallah gerideki yılların, zamanların kayıp ve kaybedilen o geçmiş dönemlerin telafisini çok hızlı bir şekilde el birliğiyle, güç birliğiyle ama en önemlisi gönül birliğiyle aşacağız. Hemen hemen bütün ilçelerde böyle bir toplantının ilk defa yapıldığı söyleniyor. Bizimkisi ilk olacak ama son olmayacak bunu bilin. Bu vesile ile İnşallah sürekli karşılıklı bu buluşmaları gerçekleştireceğiz ve İnşallah gelecek her günümüzü bugünden iyi ve dünden çok daha iyi yapacağız. Birazdan konuşacağımız, paylaşacağımız bütün hem yatırım hem hizmet hem de projelerin temeli, hedefi insanımıza hizmet etmek, insanımızı hak ettiği yaşam düzlemine getirmektir. “ dedi.

“VATANDAŞIN MESELESİ BİZİM MESELEMİZDİR”

“Bu ülkenin her bir vatandaşı, birinci sınıf bir vatandaştır ve bu ülkenin her bir köşesinde yaşayan her vatandaşın meselesi de bizim meselemizdir.” Diyen Vali Güzeloğlu, şöyle konuştu: “Yılların buraya aktarılan kaynakları, imkânları ne yazık ki millete hizmet için değil millete ihanet için kullanılmış;  zaman, süre, kaynak heba edilmiştir. En doğru hakkıyla bu kaynaklar millete tahsis edilse ve milletin ihtiyacı için kullanılsaydı, birazdan konuşacağımız meselelerin çoğu mesele olmaktan çıkar, bugün bunlar aşılmış olurdu. Ama ne yazık ki son 20-30 yılda yerel yöneticilik adı altında Diyarbakır’da Eğil’de her ne yapılmışsa millete değil ne yazık ki ihanete yapılmış kaynaklar heba edilmiş, kaynaklar tüketilmiştir. Bir büyük ihanet sergilenmiştir. Bugün burada hepiniz yaşayan bu beldenin, bu çevrenin, bu bölgenin sakinleri olarak bilmekteyiz, bilmektesiniz tabi devlet milleti için vardır. Bugün terörle mücadelenin ve teröristle mücadelenin tarihimizin en kararlı ve en başarılı dönemindeyiz, hamdolsun. İhanetin temsilcisi her kimse içte ve dışta kim onların destekçisiyle devletin onlarla amansız bir mücadelesi devam ediyor ve edecek. Bu konuda değil geride durmak gelecek her gün ve her an bu kararlılığımız daha öteye taşımak sorumluluğundayız. Bu bir vebaldir, bunun için o mücadelemizin kararlılığı devam ederken millete hizmette diğer mücadele alanımız. Eğitimine, sağlığına, alt yapısına ihtiyaçları ne varsa hepsine çünkü biz sözde değil işin özünde insana hizmeti ibadet sayan bir anlayışı temsil ediyoruz. İhanet eden değil, insana hizmet eden anlayışı temsil ediyoruz. Bunu hepinizin ve hepimizin sindirmesi bu doğrultuda meseleyi görmesi ve bu amaç için gayret sarf etmesi lazım, her bir kişinin sorumluluğu her neyse bu çerçevede hizmetini, çaba ve gayretini en üst düzeye çıkarması gerekir. Böyle olunca Eğil kalkınır, böyle olunca Diyarbakır kalkınır, böyle olursa Ülke kalkınır. Kalkınmış hangi ülke var ki siz zannediyor musunuz oturarak, konuşarak kalkınmış oluyor, böyle bir dünya yok, böyle bir kolaycılık yok birisi çalışsın ben yanda kalayım onun çalışması üzerinden geleceğe ulaşayım, böyle bir şey yok o yüzden hepiniz, hepimiz bu meselenin hizmetkârıyız, seçilmişi de, atanmışı da. Millete hizmet vardır millete hükmetmek yoktur. Talip olunacak şey de hakkın rızası, insanların duasıdır”

Konuşmanın ardından istişare toplantısına geçildi. Eğil İlçesinde ve kırsal mahallelerinde yaşanan sorunlarla ilgili muhtarlarla ve ilgili kurum müdürleriyle görüş alışverişinde bulunuldu.

Bu haber 210 kez okundu.
Diyarbakır - 17:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.