39° Açık
  • EURO 6.36
  • DOLAR 5.66

Vefa Borcu Ankara’da ödenecek!

Bölge - 6 Eylül 2018 10:56 A A

Diyarbakır Tanıtma Ve Kültür Vakfı (DİTAV) öncülüğünde bugün Ankara’da başlayacak olan “Diyarbakır Tanıtım Günleri” Pazar gününe kadar devam edecek.

Diyarbakır Valiliği ve kentteki yerel yönetimlerin de desteklediği etkinlikte kente ait ürünlerin tanıtımı için organizasyonlar yapılacak.

ANKARA AKM’DE YAPILACAK

Diyarbakır Tanıtma Ve Kültür Vakfı (DİTAV) öncülüğünde bugün Ankara’da başlayacak olan “Diyarbakır Tanıtım Günleri” Pazar gününe kadar devam edecek. Diyarbakır Valiliği ve kentteki yerel yönetimlerin de desteklediği etkinlikte kente ait ürünlerin tanıtımı için organizasyonlar yapılacak. Organizasyona Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ev sahipliği yapacak. Organizasyonun açılışı bugün saat 14.30’da yapılacak.

YELDA YAKUT’TAN BİLGİLENDİRME

Kayapınar Belediye Başkan Vekili ve Kayapınar Kaymakamı Ozan Balcı’nın koordinatörlüğünü yapacağı organizasyon hakkında bilgi veren Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Yardımlaşma Vakfı yönetim kurulu üyesi ve Diyarbakır Tanıtım Günleri Düzenleme Komitesi Başkanı Yelda Yakut, Diyarbakır’ın artık hak ettiği şekilde hatırlanmasını ve anılmasını istediklerini söyledi.

“VEFA BORCUMUZU ÖDEME ZAMANI”

Yakut, “Değerli Diyarbakır’lılar.ekmeğini Diyarbakır’dan kazanmış hemşerilerimiz, Diyarbakır’ı bu ülkenin bir parçası Diyarbakırlıları da ciğerinin bir parçası bilenler. Yurdumuzun güzel insanları. Biz Diyarbakır evlatları  olarak, şehrimize duyduğumuz vefa duygusunu, vefa borcumuzu yerine getirmek  üzere bu projeyi uygulamaya aldık. Bu projedeki amacımızın ne olduğunu ne demek istediğimizi hangi mesajı vermeye çalıştığımı anlatmak istiyoruz. Diyarbakır artık ne terörle, ne de şiddetle birlikte hatırlansın  ve  anılsın istemiyoruz. Yıllarca unutulan ve unutturulan tarihimize ,değerlerimize, folklorumuza sanatımıza, zanaatımıza ürettiğimiz ve yeşerttiğimiz her şeye bigane kalanlar bilakis Diyarbakırımızı  daima şiddet fotoğrafları ile hatırlattılar.

“DİYARBAKIR GERÇEK DEĞERLERİYLE BİLİNSİN”

Bugün İstanbul; Fatih Sultan Mehmetle, Bursa; Osman Gaziyle, Orhan Gaziyle, Konya; Hz. Mevlanayla hatırlanıyor ve anlıyorsa  Diyarbakır’ımızda; Hz Süleyman Hz Zülkif, Hz Yunus  Peygamberlerin  ve  54  Sahabetlerimizin hatıraları ve Diyarbakır’ımızın yetiştirdiği değerleri ile, kültürel zenginliklerimizle ve Ekonomik Kaynaklarımızla hatırlansın ve anılsın istiyoruz. Kısacası Diyarbakırımızın sahip olduğu potansiyelleri ve Değerleri Türkiye ye ve  dünyaya duyuralım istiyoruz. Amacımız Diyarbakır’ımızı  Türkiye’nin dört bir yanına tanıtmak, tarihi kültürel doğal ve turistik değerlerini, el sanatlarımızı sergilemek ,yöresel ürünlerimizi ön plana çıkarabilmek amacıyla ulusal ve uluslararası alanda tanıtım faaliyetleri yürütmektir.

“KENTİMİZE KARŞI GÖREVİMİZİ YAPALIM”

Bu tanıtım sadece Diyarbakır halkına hitap etmeyecek olup  bütün kesimlere hitap edecektir. Diyarbakırlılar daima  kucaklayıcı ve birleştirici bir yaklaşım  içinde  olmuştur ve bundan böylede öyle olacaktır. O yüzden bizde  diyoruz  ki; Diyarbakır’ı sevenler ,Diyarbakır’a gönül verenler, haydi  hep birlikte el ele vererek  Diyarbakır’ımızı herkese duyuralım sevdirelim” dedi.

(Saffet AZBAY’ın Haberi-Tigris Haber Gazetesi)

Bu haber 121 kez okundu.
Bölge - 10:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.