23° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Vehbi Koç kitap okumanın öneminde farkındalık yarattı

Diyarbakır - 8 Ekim 2019 16:12 A A

Kayapınar ilçesinde Vehbi Koç İlkokulunda kitap okuma konusunda dikkat çekmek amacıyla veli ve öğrencilere yönelik kitap okuma etkinliği düzenledi. Okulun karşısındaki parktaki ağaçların gölgesinde ve yeşil alan içerisinde kitap okuyan öğrenciler ve veliler okumanın önemine dikkat çekerek farkındalık oluşturdu.

‘Kayapınar 2023’e koşuyor vizyonuyla’ Kayapınar Okuyor Projesi kapsamında Vehbi Koç İlkokulu idaresi tarafında Kitap okuma etkinliği düzenlendi. Okulun önündeki parkta düzenlenen etkinliğe Kayapınar Kaymakamı Ünal Koç, İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Erdaş, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Vehbi Koç İlkokulu Müdürü Osman Aydın, öğretmenler, öğrenciler ve Veliler katıldı.

AYDIN: “MEDENİYETİN KAYNAĞI KÜLTÜR, KÜLTÜRÜN KAYNAĞI BİLGİ, BİLGİNİN KAYNAĞI DA KİTAPTIR”

Kitap okuma etkinliğinde konuşan Geçmiş yıllarda idarecilik yaptığı dönemde bünyesindeki okullarda çeşitli branşlarda Türkiye Birincileri çıkaran tecrübeli idareci Vehbi Koç İlkokulu Müdürü Osman Aydın, Medeniyetin Kaynağı kültür, kültürün kaynağı bilgi, bilginin kaynağı da kitap olduğunu vurgulayarak, “Sosyal, Kültürel ve Çağdaş anlamda kendini sürekli geliştiren bir millet olmak istiyorsak, düşünen ve araştıran bir toplum olmak zorundayız” diye konuştu.

“KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞINI KÜÇÜK YAŞLARDAN İTİBAREN ÖĞRENCİLERİMİZE KAZANDIRMAKLA YÜKÜMLÜYÜZ”

Eğitimciler olarak kitap okuma alışkanlığını küçük yaşlardan itibaren öğrencilere kazandırmakla yükümlü olduklarının altını çizen Aydın, “Bu sorumluluk bilinciyle Vehbi Koç İlkokulu olarak her eğitim-öğretim yılında artık gelenekselleştirdiğimiz şekilde kitap okuma etkinlikleri yapıyoruz. Kitap okuma etkinliklerimize mutlaka öğrenci velilerimizi dahil ederek, çocuklarımızın aileleriyle birlikte okumalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bu etkinliklerimizden biri olan “Kayapınar Okuyor” sloganıyla bu güzel günde yine öğrenci velilerimizle okulumuzun karşısındaki parkta bir ders saati (40 dk) boyunca kitap okuma etkinliğini gerçekleştirerek çevremizde de bu anlamda farkındalık oluşturmak istedik. Böyle güzel bir etkinliğe naçizane ev sahipliği yapmak istedik.

KATILIMCILARA TEŞEKKÜR

Bu güzel etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayan Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Feysel Taşçıer, Kayapınar Kaymakamımız Ünal Koç bey, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Faruk Erdaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, İlçe Müftümüz, Nüfus Müdürümüz, Tarım Müdürümüz, Halk Eğitim Müdür Yardımcımız ve çeşitli okullarımızın müdürlerine teşekkür ederiz” diye konuştu.

Vehbi Koç İlkokulu Müdürü Aydın’ın konuşmasının ardından Kayapınar Kaymakamı Ünal Koç, İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer ve diğer katılımcılar, öğrenci ve velilerle birlikte kitap okudu.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 1568 kez okundu.
Diyarbakır - 16:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.