-3° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Virüs yayma riskine karşı çöp konteynerleri bakımdan geçiriliyor

Bağlar - 20 Temmuz 2020 14:03 A A

Bağlar Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde önemi artan temizlik konusunda çalışmalarını sürdürürken, tahrip olan çöp konteynerleri bakım ve onarım çalışmaları yapılarak yeniden vatandaşların hizmetine sunuldu. Temizlik Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, virüs yayma tehlikesine karşı konteynerleri ayrıca düzenli olarak dezenfekte ediyor. Başkan Beyoğlu,” Bağlar bizim evimiz, o halde evimizi ve sağlığımızı hep beraber koruyalım” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi’ne bağlı Temizlik Müdürlüğü ekipleri, yeni tip korona virüs salgını ile mücadelede öne çıkan en önemli korunma yolu olan temizlik konusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, çöp konteynerlerin bakım, onarım ve temizlik temizliğini gerçekleştirerek virüs yayma riskine karşı önlem alıyor. Çalışmalarda ilçe genelinde kurulan konteynerlerin bakım ve onarımı yapılıp dezenfekte edildikten sonra yeniden vatandaşların hizmetine sunuluyor. Düzenli olarak sürdürülen bakım, onarım ve dezenfekte çalışmaları vatandaşlardan da tam not alıyor.

“BAĞLAR BİZİM EVİMİZ, HEP BERABER SAHİP ÇIKALIM”

Belediye ekiplerinin koronavirüs ile mücadelede rehavet içerisinde olmadığına dikkat çeken Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, halk sağlığı için kritik öneme sahip olan temizlik konusunda titiz davrandıklarını söyledi. Beyoğlu, ”Vatandaşlarımızın kullandığı çöp konteynerlerini düzenli olarak bakım ve onarımdan geçirip dezenfekte ediyoruz. Mücadelemiz ilk günkü heyecan ve gayretle devam etmektedir. Vatandaşlarımızdan isteğimiz çöp konteynerlerine zarar verilmemesi hususunda hassas davranmaları, yere çöp ve maske atılmaması için özen göstermeleri. Bağlar bizim evimiz, o halde evimizi ve sağlığımızı hep beraber koruyalım. Temizlik konusunu vatandaşlık görevi olarak telaki edip ilçemize sahip çıkalım. Bu konuda aziz hemşerilerimizin sağduyusuna güveniyoruz.” dedi.

Bu haber 318 kez okundu.
Bağlar - 14:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.