Parçalı bulutlu
  • EURO 6.89
  • DOLAR 6.26

Yenişehir ‘BAL’lanacak!

Diyarbakır - 2 Kasım 2018 22:53 A A

Diyarbakır’ın Merkez Yenişehir Belediye Başkan aday adaylığı için adı sürekli gündemde olan Girişimci-Siyasetçi Piresin Bal, Ankara’nın Kızılay’ı, İzmir’in Karşıyaka’sı, İstanbul’un Beyoğlu’su varsa Diyarbakır’ın da Ofis semtinin bulunduğunu ifade ederek, Bir dönem Diyarbakır’ın sanatsal ve kültürel alanda atar damarı olan Ofis Semtinin ve Ekinciler Caddesinin yeninden eski görünümüne kavuşması gerektiğini söyledi.

Özellikle Sanat sokağının orijinal haline dönüştürülmesine yönelik belediyenin çalışma yapması gerektiğine işaret eden Bal, Yenişehir İlçe sınırları içerisinde yer alan Askeri alanların şehir dışına çıkarılarak, bu alanların halkın hizmetine sunulabileceğini savundu.

2 AY ÖNCE ADAY ADAYLIK SİNYALİ YAKMIŞTI!

‘Kirlenmemiş, mütevazı, angaje olmayan ve güler yüzlü’ sloganı ile Aday adaylarında aranacak özellikleri sıralayan Ak Parti Diyarbakır’da, 5 Kasım’daki aday adayı başvuruları arasında yer alacak olan Piresin Bal, aylar öncesi aday adayı olacağını açıklamıştı.

ANAVATAN PARTİSİ’NDE SİYASETE ATILDI

Yenişehir Belediye Başkan Aday Adayı Piresin Bal, siyasete çok da uzak olmayan biri. 48 yaşında olan Bal, siyasete 2005-2006 yılları arasında ANAP Diyarbakır Merkez İlçe Başkanlığını yapan Piresin Bal, siyasetin yanı sıra spor ile de ilgilendi.

DİYARBAKIRSPOR’DA YÖNETİCİLİK YAPTI

Bal, 2001 yılında Süper lig’de mücadele eden Diyarbakırspor Kulübünde yöneticilik yaptı.

GENÇ YAŞTA İŞ HAYATINA ATILDI

22 yaşında ticarete atılan ve başarılı bir genç girişimci olan Bal, AK Parti’nin Başkan aday adaylarında aradığı özelliklere uymasıyla da biliniyor. Sürekli halk içinde olan ve bu yüzden sorunları yakından bilen Bal, hem siyaset, hem spor ve hem de iş dünyası tarafından bilinen bir kişilik.

‘’YENİŞEHİR’İN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ’’

Halen Yenişehir Ziraat Odası Başkan Yardımcılığı yapan Bal, Yenişehir İlçesi için farklı projelerinin olduğunu, projelerini adaylığın kesinleşmesi durumunda bir bir açıklayacağına işaret ederek, Hazırladıkları mega projelerle Yenişehir İlçesinin çehresini değiştireceklerini savundu.

‘’OFİS SEMTİ ESKİ CANLILIĞINI KAZANABİLİR’’

Ankara’nın Kızılay’ı, İzmir’in Karşıyaka’sı, İstanbul’un Beyoğlu’su varsa Diyarbakır’ın da Ofis semtinin bulunduğunu ifade eden Bal, Bir dönem Diyarbakır’ın sanatsal ve kültürel alanda atar damarı olan Ofis Semtinin ve Ekinciler Caddesinin yeninden eski görünümüne kavuşması gerektiğini söyledi.

‘’SANAT SOKAĞI ORJİNAL HALE GELMELİ’’

Özellikle Sanat sokağının orijinal haline dönüştürülmesine yönelik belediyenin çalışma yapması gerektiğine işaret eden Bal, Yenişehir İlçe sınırları içerisinde yer alan Askeri alanların şehir dışına çıkarılarak, bu alanların halkın hizmetine sunulabileceğini savundu. Fiskaya’nın eski görünümüne kavuşması için çalışma yapılması gerektiğine değinen Bal, Yenişehir’de dezavantajlı gruplar olan Kadın ve çocuklara yönelik çalışmaların artırılabileceğine, ayrıca kültürel ve sanatsal etkinlikler ile sportif faaliyetlerin olması gerektiğini söyledi.

‘’SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZMEYE ADAYIM’’

Bal, Halkın sorunlarını yakından bildiğini ve bu anlamda zaman zaman çözüm ürettiğini ifade ederek, Aday olması durumunda el birliğiyle sorunların çözmeye aday olduğunu dile getirdi. (Tayfun YEL’in Özel Haberi)

Bu haber 1823 kez okundu.
Diyarbakır - 22:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.