15° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yenişehir Belediyesi’nden kadın girişimcilere indirim jesti

Diyarbakır - 8 Mart 2021 10:47 A A

8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle Yenişehir Belediyesi kadın girişimcileri teşvik edip destek olmak amacıyla Encümen kararı aldı. Alınan karar ile ilçede iş yeri açan kadınların iş yeri ruhsat harçlarında %20 indirim uygulanacak.

Tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Diyarbakır Yenişehir Belediye farklı bir uygulamaya imza attı. Diyarbakır Yenişehir Belediye Başkan vekili Murat Beşikci başkanlığında toplanan Yenişehir Belediyesi 1905 Sayılı Belediye Encümen kararı ile Belediye sınırları içerisinde iş yeri açan kadınların iş yeri ruhsat harçlarından %20 indirim uygulanması kararı aldı.

“KADINLARI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Alınan karar hakkında açıklama yapan Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Murat Beşikci, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü tebrik ederek, ’’Belediyemiz sınırları içerisinde iş yeri açan kadınlarımızın iş yeri ruhsat harçlarından %20 indirim uygulanması kararını aldık. Bu yıl içerisinde hayata geçireceğimiz projelerle kadınların istihdamına yönelik mesleki kurslara ağır vereceğiz. Sadece kurs vermekle de kalmayıp istihdam takip çalışmalarıyla kurslarımızı tamamlayan kadın kursiyerlerimizin işe yerleşmeleri için iş dünyasıyla temas halinde olacak ve onların istihdam edilmesi için işbirliği içerisinde çalışmalar yürüteceğiz. Ayrıca ilçe merkezimizdeki kadınların hayata geçireceği üretim odaklı kooperatif ve diğer çalışmalarını da belediye olarak destekleyecek, kırsal mahallelerimizde de kadın çiftçilerimize yönelik onların ihtiyaç duyduğu alanlarda önemli destekler sağlayacağız.” dedi.

Beşikci son olarak, 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle tüm kadınların kadınlar gününü kutlayarak, Yenişehir Kaymakamlığı ve Yenişehir Belediyesi olarak her zaman kadınların yanında olacaklarını kadınlarla birlikte onların talep ve istekleriyle birçok çalışmaya imza atacaklarını belirtti.

Bu haber 281 kez okundu.
Diyarbakır - 10:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.