28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yenişehir’de 22 uyarısı!

Diyarbakır - 4 Kasım 2020 13:35 A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Covid-19 salgını ile ilgili mücadele kapsamında açıkladığı yeni tedbirler kapsamında harekete geçen Diyarbakır Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediyesi ilçede Saat 22 uyarısı gerçekleştirdi.

Önceki gün Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Özel sektör ve kamuda esnek mesai uygulaması teşvik edilecek, Pazar ve market gibi yoğun insanların olduğu yerlerde denetim arttırılacaktır, Lokanta, restoran, pastane, berber, kuaför, nikâh, düğün salonu, yüzme, internet kafe, halı saha, konser salonu vb. tüm işyerlerinde hizmetler saat 22.00’de sona erecektir” açıklamasının ardından Yenişehir’de iş yerleri bir bir denetlendi.

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde Kaymakamlık ve Belediye personelleri ile gerçekleştirilen denetimlerde iş yerleri tek tek uyarılarak saat 22’de çalışmaların durdurulacağı uyarısında bulunuldu.

Yapılan denetimler ile ilgili açımlama yapan Yenişehir Kaymakamı ve Belediyesi Başkanı Murat Beşikci, Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamalarının ardından ilçede tüm iş yerlerinin tek tek uyarıldığını belirterek, “Bu süreçte tüm vatandaşlarımıza önemli sorumluluklar düşüyor. Hayatımıza dönme sürecini hızlandırabilmek adına önlemlerimizi almaya, dikkatli olmaya devam etmeliyiz” dedi.

Yenişehir İlçesindeCOVİD-19 Tedbirleri Kapsamında İşyerlerin Denetimini yapmak üzere,  22 Denetim Komisyonu Kurulduğunu belirten Beşikci, Pandemi süresince, işyerlerine toplam bin 38 denetim yapılmış olup, 35 işyerine 1. İhlalden uyarı cezası, 13 işyerine 2. İhlalden İdari Para cezası işlemi yapılmıştır. Ayrıca 1.931 Şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım ile ticari taksilerde toplam 2 bin 282 denetim, Sahil, banklar, park ve piknik alanları ve mesire yerlerine bin 648 denetim yapıldığını söyledi.

Bu haber 397 kez okundu.
Diyarbakır - 13:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.