29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yenişehir’de denetimler aralıksız sürüyor

Diyarbakır - 10 Aralık 2020 16:25 A A

Covid-19 tedbirleri kapsamında denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdüren Diyarbakır Yenişehir Kaymakamlığı ve Yenişehir Belediyesi, Kentin en işlek caddelerine standlar kurarak vatandaşları Maske, Sosyal Mesafe ve sigara konularında uyarırken, işyerlerinde  gıda, Pazar yerlerinde ise HES kodu denetimlerini sıklaştırdı.

Pandemi sürecinin başladığı günden itibaren Yenişehir ilçesinde her gün rutin denetimlerin yapıldığını belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, İlçede sürekli bir şekilde denetimlerin gerçekleştiğini ve vatandaşların sağlığının korunmasının en iyi düzeyde sağlanmasının en temel vazifeleri olduğunu söyledi.

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamlığı ve Yenişehir Belediyesi ekipleri bir yandan ilçede bir açık bulunan işyerlerinde gıda denetimi, Pazaryerlerinde ise HES Kodu denetimlerini  sıklaştırırken bir yandan da kentin en işlek caddelerine standlar kurup vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

KURALLARA UYMAMIZ GEREKİYOR

Yapılan denetimler ile ilgili bilgi veren Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediyesi Başkanı Murat Beşikci, İlçenin tamamında denetimlerin aralıksız bir şekilde devam edeceğini belirterek, “Bütün vatandaşlarımızdan maske takmalarını ve temizliklerine dikkat etmelerini istiyoruz. Kendileri için, sevdikleri için, etrafındaki insanlar için ve toplumun geneli için kurallara uymamız gerekiyor. Yapılan denetimler ve uyarılar vatandaşlarımızın sağlığını korumak içindir. Her zaman dile getirmekteyiz alacağımız tedbirler Covid 19’dan daha güçlüdür” dedi.

Bu haber 723 kez okundu.
Diyarbakır - 16:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.