28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yenişehir’de korona virüs önlemleri

Diyarbakır - 23 Ekim 2020 15:03 A A

İçişleri Bakanlığı’nın korona virüsle mücadele kapsamında yayınladığı yeni genelgeyle, bir hafta boyunca farklı alanlarda yapılması planlanan korona virüs denetimleri sürdürülüyor.

Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen korona virüs konulu genelge kapsamında başlattığı denetimlere devam ediyor.  Yayınlanan genelgeye göre, 19 Ekim tarihinde başlayan ve bir hafta boyunca farklı alanlarda sürdürülecek olan denetimler, bugün beşinci gününde.

Sırasıyla, eğlence yerleri, kafe, restoran,şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan toplu taşım araçları, havalimanı, gar, otogar,  organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere toplu işçi çalıştıran fabrikalar ve işletmelerin  denetimini sağlayan Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, izolasyona tabi tutulan kişileri de takibe aldı.

Bugünse, ekipler tarafından, AVM’ler, cami ve mescitler, halı sahalar ve spor tesislerinin denetimleri gerçekleştiriliyor.   

24 Ekim Cumartesi günü, vatandaşların kalabalık halinde bulunabilecekleri kamuya açık olan, cadde, sokak, park ve bahçeler, piknik alanları, pazar yerlerinde denetim yapılacak.   

Bu haber 720 kez okundu.
Diyarbakır - 15:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.