33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yenişehir’de Spor ve Sinema Etkinliği Devam ediyor

Diyarbakır - 13 Temmuz 2021 13:36 A A

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi,  çocuk ve gençlerin yaz aylarını daha verimli ve eğlenceli geçirmeleri amacıyla ’42 Mahallede spor ve sinema Etkinliği’  pandemi sürecinin ardından mahalle sakinlerine moral olmaya devam ediyor.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci’nin talimatları Yenişehir ilçesi hantepe mahallesinde başlatılan  42 Mahallede spor ve sinema etkinliği  Yenişehirli gençlerin yoğun ilgisi ve katılımları  ile sürdürülüyor.

Düzenlenen etkinlikler ile ilgili açıklama yapan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, Hantepe Mahallesi’nde başlatılan ve 42 mahallede sürdürülecek etkinliklerin eylül ayına kadar devam edeceğini belirterek, Her yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerin sürdürüleceğini söyledi.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin talimatları ile ilçede 42 Mahallede düzenlenecek olan spor ve sinema etkinliğine Yenişehir ilçesi ekinciler köyünde devam edildi.

“HİÇ SİNEMAYA GİTMEYENLERİ SİNEMAYLA BULUŞTURUYORUZ”

İlçeye bağlı köy ve mahallelerde sürdürülen etkinliklerin Eylül ayı sonuna kadar devam edeceğini ifade eden Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, “Hantepe Mahallesi’nde başlayan  sinema ve spor etkinliklerimize  her yaş aralığındaki çocuk ve gençlerimiz katılmaktadır. Kırsal ve merkez mahallelerimizde profesyonel eğitimcilerimizin eşliğinde geleneksel okçuluk, dart, yer satrancı, masa tenisi, golf, langırt, basketbol, çocuk oyunları turnuvaları düzenleyip, daha önce hiç sinemaya gitmeyen vatandaşlarımızı sinemayla, küçük çocuklarımızı da animasyon sinemasıyla buluşturmaktayız. Sadece gençlerimiz  ve çocuklarımız değil kıymetli büyüklerimizde ilgi gösterip katılım sağlamaktalar. Çeşitli ikramlarımız ile sürdürdüğümüz etkinliklerimiz çocuklarımıza ve gençlerimize pandemi sürecinde yaşanan kısıtlamaların ardından büyük ölçüde moral ve motivasyon sağlamaktadır” diye konuştu.

BEŞİKCİ’YE TEŞEKKÜR

Ekinciler köyünde etkinliklere katılan vatandaşlar ise coronavürüs salgını nedeniyle evde kalmanın dışında  hiç bir şey yapamadıklarını belirterek, etkinliğin düzenlenmesini sağlayan  Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci’ye teşekkür etti.

Bu haber 414 kez okundu.
Diyarbakır - 13:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.